امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروه قندی
#1
گروه قندی با هدف سهام داری  ودور از نوسان های کوچیک دنبال  می کنیم
#2
تا این جای کاربهترین گزارشات رو از گروه قندی دیدیم قپیرا قنیشا قشکر قچار قزوین و .... تعدیل های خوبی دادن به این گزارشات امید است در چند روز اتی گروه روند رو به رشدی به خود خود بگیرید از دید تکنیکی هم گروه مستعد رشد است معافیت ارزش افزوده برای شکر وارداتی هم یه نکته مثبت این گروه هست با پیش بینی قیمت جهانی شکر و کم بوددر دنیا قیمت جهانی شکر کما کان بالا خواهد بود
#3
سال اینده بعد از انتخابات سال افزایش دلار خواهد بود سهام هایی که مرتبط به افزایش قیمت دلار هستند رشد خواهند داشت
#4
انجمن صنايع قند و شکر اعلام کردحذف ماليات از واردات شکر خام/ وفور توليد و ثبات در بازار شکر

دبير انجمن صنفي صنايع قند و شکر از حذف ماليات بر ارزش افزوده براي واردات شکر خام خبر داد و گفت که با ادامه روند توليد شکر و توزيع آن در بازار اين محصول از کارخانه تا بازار مصرف در حدود قيمت منطقي پيش بيني شده براي آن، عرضه مي شود.

بهمن دانايي در گفت و گو با ايسنا، اظهار کرد: بر اساس ماده 12 قانون ماليات بر ارزش افزوده، محصولات و کالاهاي خاصي از جمله شکر از ماليات بر ارزش افزاده براي واردات معاف هستند اما از آنجا که در اين قانون تصريح نشده بود دقيقا منظور چه نوع از شکر (شکر خام يا سفيد) مد نظر قرار دارد از همان سال هاي ابتدايي قانون ماليات بر ارزش افزوده از واردات شکر خام اخذ مي شد و بالاخره از مهر ماه امسال با اعتراض واردکنندگان و توليدکنندگان اين ماليات با استناد به همين ماده قانوني حذف شد.

وي همچنين درباره وضعيت توليد و بازار شکر نيز اظهار کرد: همانطور که پيش بيني مي شد امسال وضعيت بسيار مناسبي از نظر توليد چغندر قند و شکر وجود دارد و به توليد 1.6 ميليون تني شکر سفيد خواهيم رسيد چرا که هم اکنون با توليد بيش از پنج ميليون تني چغندر قند بيش از نيمي از اين توليد يعني حدود 850 هزار تن شکر سفيد استحصال شده يا در حال توليد است.

دبير انجمن صنفي صنايع قند و شکر افزود: به نظر مي رسد ميزان توليد نيشکر نيز امسال به حدود 8 ميليون تن برسد و امسال مرز توليد شکر سفيد از اين دو محصول از مرز 1.6 ميليون تن عبور کند.

قيمت منطقي شکر نهايتا کيليويي 3000 تومان

دانايي تاکيد کرد: گرچه در نيمه امسال شکر در بازار به دليل تاخير در واردات گران شد اما با ورود توليد داخلي اين محصول و واردات صورت گرفته اما با تاخير آن و همچنين عرضه بورسي شکر بازاراين محصول استراتژيک رنگ تعادل به خود گرفت و هم اکنون قيمت اين محصول در کارخانه تا بازار مصرف مناسب است.

وي گفت: هم اکنون قيمت عرضه شکر در کارخانه هاي کشور با نرخ مصوب کيلويي 2520 تومان و در برخي مناطق کمتر از اين نرخ، صورت مي گيرد که با احتساب ميزان سود منطقي عمده فروشي و خرده فروشي و همچنين با در نظر گرفتن هزينه هايي مانند کرايه حمل و نقل آناز مبداء توليد تا مقصد و بازار مصرف، قيمت منطقي هر کيلو گرم شکر بسته به فاصله آن تا کارخانه ها يا مراکز عمده فروشي کيلويي 2900 تا نهايتا 3000 است که هم اکنون در بازار نيز اين قيمت تقريبا حکمفرماست.

دبير انجمن صنفي صنايع قند و شکر تصريح کرد: رونق گرفتن توليد به دليل پافشاري و اصرار وزارت جهاد کشاورزي براي جلوگيري از واردات بي رويه شکر خام و تنظيم بازار داخلي است که سبب شده تا کارخانه هاي توليد کننده بتوانند به راحتي نسبت به جذب توليد داخلي اين محصول اقدام کنند
#5
[عکس: tfd5_img_20160802_161448.jpg]
#6
فائو اعلام کرد، قیمت جهانی مواد غذایی در ماه ژانویه سال جاری میلادی به بالاترین رقم در دو سال اخیر رسید و انتظار می رود که این روند با سیر افزایشی و نیز بی ثباتی بیشتری در سال ۲۰۱۷ میلادی روبرو شود.

شاخص ارزیابی ماهانه بهای مواد غذایی در ژانویه نشان می دهد که تغییر قیمت در سبد غلات، دانه های روغنی، لبنیات، گوشت و شکر با میانگین رشد ۱۷۳.۸ واحد، بیشترین رقم از فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی را تجربه کرد.

البته به گفته عبدالرضا عباسیان، کارشناس ارشد اقتصادی فائو، یکی از دلایل افزایش قیمت جهانی مواد غذایی به نگرانی ها از سیاست های اقتصادی «دونالد ترامپ» در منطقه آمریکای شمالی بر می گردد که احتمالا تداوم بیشتر بی ثباتی در بهای مواد غذایی را در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد، بلاتکلیفی در اقتصاد جهانی در حال ایجاد مشکلاتی برای بازارهای بین المللی است، برای مثال مکزیک که غله خود را از آمریکا تامین می کرد در حال حاضر با مسائل بوجود آمده میان آمریکا و مکزیک، برای تامین غله خود با ابهام روبرو است.

عباسیان خاطر نشان کرد، رابطه میان روسیه و اوکراین که بعنوان صادر کنندگان بزرگ غلات محسوب می شوند می تواند تاثیر گذار باشد و منجر به افزایش بهای مواد غذایی و نیز بی ثباتی بیشتر قیمت آن در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی شود.

کارشناس ارشد اقتصادی فائو گفت: « ۹.۹ درصد افزایش بهای شکر در ماه ژانویه به دلیل کاهش عرضه این محصول توسط برزیل، هند، تایلند است که احتمالا این روند ادامه داشته باشد.»

البته فائو پیش بینی خود از تولید غلات جهانی را در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به ۲ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تن افزایش داده که این رقم بیش از مجموع برداشت گندم در استرالیا و روسیه است.
#7
سلام باوجودچشم انداز مثبت بازار تا انتخابات... گروه قندی که به نوعی وابستگی دلاری هست با توجه به جو انتخابات دلار کنتر ل میشود از انتخابات به بعد شاهد افزایش نرخ دلار خواهیم بود به مرور ..... ودر پیش بودن ماه درمضان در اول خرداداستارت گروه قندی در دو هفته پایانی ادربیهشت خواهد بود
#8
شاخص گروه قندی از روند نزولی خود خارج شد
#9
گروه قندی کماکان در مسیر رشدشاخص گروه قندی یه وا گرایی منفی داره در 6600
#10
شاخص گروه[عکس: uj3z_قند.png]


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان