امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 1.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بدون شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــرح!
https://bourse24.ir/articles/20596

https://bourse24.ir/articles/20597
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

BBCPersian, [14.10.18 22:35]
[ Video ]
دبیر اجرایی اف‌ای‌تی‌اف در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید ایران باید نشان دهد که در نظام اقتصادیش ساز و کارهای لازم برای ممانعت از تامین مالی تروریسم را در نظر گرفته
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

تحلیل کاربردی " هلالات ", [15.10.18 06:27]
#بازار

به حمایت های بنیادی رسیدیم... افت بیشتر بازار سهام در فضای ثبات نرخ ارز در سطح 14000 تومان و نرخ سپرده بانکی 18 درصد منطق ندارد.

بازار به لحاظ بنیادی در نقطه مناسبی رسیده است.

@validhelalat ?

دبیر اجرایی FATF:
?نتیجه همکاری ایران با FATF مثبت است

جزئیات در??
http://www.entekhab.ir/001pDb
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ :: ۱۲:۵۹

نماینده یک شرکت جمهوری چک:

خبرگزاری فارس: راه‌های نقل و انتقال پول به ایران را می‌دانیم/ نباید از تحریم‌ها ترسید

نماینده یک شرکت تولیدی جمهوری چک با بیان اینکه نباید از تحریم‌ها ترسید، گفت: ما خواهان تجارت با ایران هستیم و راه‌هایی برای نقل و انتقال پول با ایران وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سواک پلوک چومبا سفیر جمهوری چک امروز در نشست خبری روز تجارت جمهوری چک در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران، گفت: دیروز درباره تجارت با ایران با شرکت‌های کشورمان صحبت کردیم و به آنها گفتیم که اگر در ایران بمانید، حتماً می‌توانید با مردم ایران تجارت کنید، زیرا آنها مردمانی بسیار قوی هستند و باید ایران را حمایت کرد و این امر برای ما بسیار مهم است.

وی افزود: امیدواریم اروپا نیز بتواند به ما کمک کند تا با یکدیگر تجارت داشته باشیم.

* از برداشتن تحریم‌های ایران خوشحال می‌شویم

در ادامه یان‌کاوان رئیس اتاق مشترک چک و ایران اظهار داشت: از سال 2015 اتاق ایران و چک فعال شده است و این اتاق می‌خواهد برای برقراری روابط تجاری به دو کشور کمک کند.

وی با تأیید سخنان سفیر چک اظهار داشت: جمهوری چک می‌خواهد در تجارت به ایران کمک کند، تا این همکاری موفقیت‌آمیز باشد.

کاوان اظهار داشت: در سال 2016 که تحریم‌های ایران برداشته شد ما بسیار خوشحال شدیم و امیدواریم در آینده نیز این تحریم‌ها نباشد تا همکاری ما بیشتر شود.

* راه‌های نقل و انتقال پول با ایران را می‌دانیم

نماینده یک شرکت از کشور چک در ادامه این نشست، گفت: شرکت ما یک صنعت مادر است و تمام نیازهای ایران را می‌توانیم تأمین کنیم.

وی با بیان اینکه شرکتش به دنبال راه‌های نقل‌وانتقال پول از ایران است و نباید از این شرایط ترسید، گفت: حفاری در عمق، حمل مواد معدنی، آموزش کارگران و امنیت از جمله خدماتی است که شرکت ما می‌تواند ارائه دهد.

نماینده این شرکت از کشور چک، اظهار داشت: ما محصولاتمان را به روسیه نیز فرستاده‌ایم، ایران کشور بزرگی است و امیدواریم که با ایران تجارت داشته باشیم.

وی اظهار داشت: ما می‌دانیم چگونه محصولاتمان را به ایران بفروشیم، با شریک ایرانی هماهنگی می‌کنیم و از اتاق بازرگانی ایران و چک کمک می‌گیریم.

نماینده یک شرکت از کشور چک در پاسخ به این سؤال که چگونه در تجارت با ایران می‌توانید نقل و انتقال پول را انجام دهید، گفت: من در بانک کار نمی‌کنم ولی می‌دانم که حتماً راه است، چون ما شریک داریم. اولین راهی که می‌توانیم استفاده کنیم از طریق بانک‌هایی است که مشمول تحریم‌های آمریکا نمی‌شود.

وی اظهار داشت: راه دوم این است که کالا به ایران بفروشیم و به جای پول یک کالا شما هم به ما کالا بفروشید.

* برای نقل و انتقال پول می‌توانیم از بانک کشور ثالث استفاده کنیم

نماینده یک شرکت دیگر از کشور چک در این نشست، اظهار داشت: شرکت ما 200 سال سابقه تولید دارد و تولیدات ما در بخش قطعات مورد نیاز برای بخش کشاورزی، کشتی‌های بزرگ، موتور هواپیما و هلی‌کوپتر است.

نماینده این شرکت اظهار داشت: از یک و نیم سال پیش پروژه‌های خود را در ایران شروع کرده‌ایم و خواهان ادامه فعالیت هستیم.

وی گفت: به خاطر تجربه یک و نیم ساله در ایران می‌توانیم کارمان را با ایران ادامه دهیم، هر چند می‌دانیم تحریم‌ها شرایط را سخت می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توان برای نقل و انتقال پول اقدام کرد، گفت: بانک‌هایی در هنگ‌کنگ وجود دارد که با آمریکا کار نمی‌کند و از این طریق می‌توانیم همکاری با ایران داشته باشیم، اما آن بانک‌ها حتماً می‌خواهند برای خود درصد بگیرند.

وی اظهار داشت: ما و ایرانی‌ها می‌توانیم یکی از بانک‌هایی که با آمریکا همکاری نمی‌کند را انتخاب کنیم و برای نقل و انتقال پول از آن طریق اقدام کنیم.

انتهای پیام/ب
خکاوه خصدرا 2
#فوری

سی ان ان:
?عربستان سعودی در حال اماده کردن گزارشی برای اعتراف به قتل جمال خاشقجی در طول بازجویی است. بازجویی که از بنابرادعای آنها «سمت و سوی اشتباهی» رفته بود./انتخاب

جزئیات در??
entekhab.ir/001pGb
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

۱۳۹۷/۷/۱۸          ۰۷:۲۵

در گفت‌وگو با فارس بررسی شد دورنمای بازار سهام در پاییز امسال

یک کارشناس بورس با بیان اینکه در روزهای حساس کنونی فرصتی برای جایگزینی سرمایه گذاری در بازار سرمایه به جای بازار ارز و سکه فراهم شده،افزود: مهم‌تر از روند نماگرها فرهنگ سازی و اصلاح ناهنجاری‌ بازار سرمایه از اهمیت برخوردار است.


علی تاج بر ، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، پیرامون آخرین وضعیت بازار سهام گفت: بازار سهام پس از یک صعود تاریخی، طی روزهای اخیر در مسیر اصلاح قرار گرفته و در این مدت، اظهار نظرهای مختلف و حتی متضادی را در مورد علت منفی شدن بازار شاهد بوده است.

وی افزود: متاسفانه فعالان بازار هیجانی سهام چه در روزهای مثبت و چه در روزهای منفی، رفتارهای توده­ واری را از خود بروز می­ دهند که با وجود پیشرفت بنیه علمی نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه، همچنان برتری احساسات و شایعات بر تحلیل و بررسی در خرید و فروش­ها حرف اول را می زند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه صعود شاخص کل بورس در تابستان امسال، اگرچه با شتاب غیرقابل پیش ­بینی همراه بود ولی به پشتوانه دلایل بنیادی مشخصی رخ داد که علت ریزش ­های اخیر را می­ توان در همان دلایل بنیادی جستجو کرد.

وی ادامه داد:سه عامل اصلی صعود شاخص کل بورس شامل افزایش نرخ ارز، افزایش نرخ جهانی کالاهای اساسی و انتقال بخشی از نقدینگی کشور به بازار سرمایه خلاصه می‌شود. بر این اساس افزایش نرخ ارز از یک طرف منجر به افزایش نرخ فروش شرکت‌های تولیدی شده و اثر با اهمیتی را در سودآوری شرکت‌های صادرکننده دارد.

شرکت‌هایی که فروش داخلی دارند نیز به دلیل افزایش نرخ فروش ناشی از تورم و اهرم مالی بالایی که دارند، جهش سودآوری را تجربه خواهند نمود. از سوی دیگر افزایش نرخ ارز اثر با اهمیتی در ارزش جایگزینی شرکت‌ها دارد.

تاج بر با بررسی دورنمای بازار سرمایه کشور افزود: با وجود رشد قیمت سهام شرکت‌ها طی چند ماه اخیر، هنوز ارزش بازار 40 میلیارد دلاری ایران در پایین­ ترین سطح دوره 10 ساله خود قرار دارد و هنوز اثرات تورمی در آن به طور کامل لحاظ نشده است.

به باور وی تعدیل انتظار سرمایه­‌گذاران از قیمت آتی دلار در حالی قابل تأمل است که تصویب FATF اگرچه خبر مثبتی برای کل اقتصاد کشور بود، ولی انتظار کاهش قیمت دلار را در برداشت و کف 10 هزار تومانی قیمت دلار در تحلیل‌ها، هم اکنون به سقف قیمت مورد انتظار تبدیل شده است.

همچنین عدم برآورده شدن انتظار سرمایه­‌گذاران از افزایش نرخ فروش محصولات داخلی و شناسایی سود بسیاری از سهامداران، در کنار رفتار هیجانی سهامداران خرد، منجر به اصلاح شاخص طی روزهای اخیر شد.

وی افزود: باید توجه داشت که اصلاح شاخص و روند فعلی هم اکنون طبیعی بوده و با توجه به پارامترهای بنیادی، نباید نگران آینده بازار بود، بلکه موضوع نگران کننده، رفتار هیجانی و واکنش بیش از حد برخی از سهامداران در روزهای مثبت و منفی بازار است.علت این معضل را باید در ورود مستقیم سرمایه گذاران به بازار بورس جستجو کرد.

وی ادامه داد: طی هفته­ های اخیر اخباری در مورد افزایش قابل توجه کدهای سهامداری صادره در کارگزاری‌ها منتشر شده که متاسفانه آماری از تعداد واحدهای  سرمایه­ گذاری جدید صندوق­ ها، تعداد کدهای سبد صادر شده یا تعداد قراردادهای مشاوره ، منتشر نشده که به طور حتم علت عدم انتشار، رشد اندک این آمار است.

تاج آور یاد آور شد:سرمایه ­گذاران از مجرای اصولی به بازار سرمایه هدایت نشده و از تجربیات و قواعد جهانی در این خصوص استفاده نمی­ شود.همین امر به رفتار توده‌­ای و ورود احساسات به بازار سرمایه منجر می‌­شود. در این مورد متولیان بازار سرمایه باید به بازبینی راهبردها بپردازند و در معرفی نهادهای مالی اقدامات بیشتری صورت گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند بازار سرمایه با روزهای کم نوسانی طی یک ماه آتی مواجه خواهند بود،افزود: از سویی دیگر گزارش­های 6 ماهه انعکاس مطلوبی از سودآوری آتی شرکت‌ها در بر نخواهند داشت چرا که بسیاری از افزایش نرخ­ها در اواخر شهریورماه اتفاق افتاده و اثر قابل اتکا را باید در صورت‌های مالی 9 ماهه مشاهده کرد. البته گزارش ­های فروش ماهانه می­‌تواند اطلاعات مطلوبی را برای تحلیلگران در بر­داشته باشد و از آذرماه شاهد انعکاس گزارش‌ها در رشد شاخص خواهیم بود.

از طرفی دیگر در مقطع فعلی دلیل قابل قبولی برای حمایت حقوقی­ های فعال بازار سرمایه از سهام وجود ندارد، چرا که بعد از یک صعود مناسب، عملکرد سبدهای سرمایه گذاری در وضعیت مناسبی قرار داشته و اصلاح جاری بازار جزیی از روند می‌باشد. حمایت همه جانبه از بازار سهام احتمالاً در اواسط آبان و همزمان با اجرایی شدن تحریم‌ها صورت گیرد.

مدیر عامل یک شرکت تأمین سرمایه تصریح کرد: بازار سهام همچنان پتانسیل رشد سودآوری بالایی داشته و حتی با نرخ دلار سامانه نیما هم سودآوری بسیاری از شرکت‌ها، افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وی به سهامداران توصیه کرد: با بررسی و تحلیل آن دسته از شرکت‌ها که از این پتانسیل برخوردارند، می‌توان به سرمایه گذاری مطمئن و میان مدت در بازار سهام پرداخت و انتظار می‌رود شاخص بورس در یکسال آتی، خود را با رشد نرخ ارز و نرخ تورم منطبق سازد، ولی در این روزهای حساس که فرصتی برای جایگزینی سرمایه گذاری در بازار سرمایه به جای بازار ارز و سکه و غیره فراهم شده، مهم‌تر از روند شاخص کل، فرهنگ سازی و اصلاح نارسایی‌ها و ناهنجاری‌های بازار سرمایه است و انتظار می‌رود، از این فرصت نهایت استفاده به عمل آید.

انتهای پیام/ب

Telegram
Email
Google Gmail
خکاوه خصدرا 2


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 5 مهمان