امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 1.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بدون شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــرح!
۱۳۹۷/۷/۲۵ ۱۸:۳۷

مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان در دیدار با عراقچی اعلام کرد
 بخش‌هایی از سازوکارهای اروپا ظرف روزهای آینده وارد فاز عملیاتی می‌شود 

مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان در دیدار با عراقچی گفت: تلاش داریم ظرف روزهای آینده در مشورت با طرف ایرانی سازوکارها را نهایی کرده و با توجه به اولویت‌ها، بخش‌هایی از آن را وارد فاز عملیاتی کنیم.

[عکس: 13970725000908_Test_PhotoN.jpg]
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، خانم «آنتیه لیندرتسه» مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان در سفر به تهران با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، علاوه بر گفت‌وگو و تبادل نظر در خصوص طیفی از موضوعات دوجانبه و بین المللی، طرفین آخرین وضعیت اجرای برجام به ویژه تلاش‌های صورت گرفته برای مقابله با آثار تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بعد از خروج آن کشور از برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ضرورت اجرایی شدن هر چه سریعتر این راهکارها به ویژه کانال ویژه مالی تاکید کردند. 

طرف آلمانی تصریح کرد که کشورهای اروپایی به اهمیت و فوریت موضوع آگاه بوده و در هفته های اخیر به صورت بسیار فشرده مشغول کار بر روی جنبه‌های مختلف آن بوده‌اند و تلاش داریم ظرف روزهای آینده در مشورت با طرف ایرانی سازوکارها را نهایی کرده و با توجه به اولویت‌ها، بخش‌هایی از آن را وارد فاز عملیاتی کنیم. 

در این دیدار همچنین عراقچی مراتب اعتراض شدید ایران به بازداشت اسدالله اسدی - دیپلمات سفارت کشورمان در وین - از سوی پلیس آلمان و استرداد وی به بلژیک را به طرف مقابل ابلاغ و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این موضوع را به طرق سیاسی و حقوقی مورد پیگیری قرار داده و اقدامات مقتضی را به عمل خواهد آورد. 

طرفین بر ضرورت استمرار رایزنی‌های نزدیک برای پرداختن به موضوعات مورد علاقه منطقه‌ای و بین ‌المللی و حل مشکلات در روابط دوجانبه و تلاش در جهت توسعه روابط اقتصادی، تجاری و بانکی تاکید کردند.

به گزارش فارس، در پی خروج آمریکا از برجام در 18 اردیبهشت ماه سالجاری (1397) مذاکراتی با طرف اروپایی و چین و روسیه برای ضمانت بهره‌مندی ایران از مزایای برجام آغاز شد و در ادامه این رایزنی‌ها بامداد سوم مهر ماه در نیویورک نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 (چین، فرانسه، انگلیس، آلمان و روسیه) به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا برگزار و در پایان بیانیه‌ای 12 بندی مورد توافق قرار گرفت.

اعضا مسیرهای پیش رو برای تضمین اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ای در تمامی ابعاد را بررسی کردند. آنها همچنین فرایند یافتن و عملیاتی کردن راهکارهای عملی برای مسایل ناشی از خروج یکجانبه ایالات متحده از این توافق و و وضع مجدد تحریم‌هایی که وفق برجام و پیوست شماره دو آن رفع شده بود را مورد مداقه قرار دادند. 

در این بیانیه که توسط فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران قرائت شد، طرفین از به‌روزسانی «قانون انسداد» اتحادیه اروپا، و اعطای مجوز به بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای اینکه ایران نیز واجد شرایط برای دریافت وام های خارجی محسوب شود، و اینکه این به‌روزسانی در 16 مرداد اجرایی شده است، استقبال کردند.

اعضا تداوم تعهد خود به اهداف مندرج در بیانیه وزرای جلسه کمیسیون مشترک در 15 تیرماه 1397، به ویژه پیگیری اقدامات مشخص و موثر برای تضمین کانال‌های پرداخت با ایران، و تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی را مجددا مورد تایید قرار دادند.
در بند دهم این بیانیه آمده است:«نظر به فوریت و ضرورت حصول به نتایج ملموس، اعضا از پیشنهادات عملی برای حفظ و توسعه کانال‌های پرداخت و به طور مشخص ابتکار تاسیس یک «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های مربوط به صادرات (شامل نفت) و واردات ایران، که فعالان اقتصادی را در تعقیب تجارت مشروع با ایران مساعدت کرده و به آنها اطمینان مجدد می‌دهد، استقبال کردند. اعضا مجددا بر اراده قوی خود برای حمایت از فعالیت بیشتر برای عملیاتی کردن این «سازوکار ویژه‌» در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه ای و بین المللی تصریح کردند.» (جزییات بیشتر)

موگرینی پیش از این نشست هم در دیداری که با ظریف داشت، بر ادامه حمایت اروپا از برجام تاکید کرد و گفت راه حل های عملیاتی اروپا برای تامین خواسته‌های ایران در حال تدوین نهایی است و به زودی اجرایی خواهد شد.
خکاوه خصدرا 2
سفیر ایران در لاهه:
?حکم دادگاه لاهه درباره رفع تحریم‌ها علیه ایران، علاوه بر آمریکا برای همه کشورهای دنیا لازم الاجراست

@seke_kargosha
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۷/۲۶جهانگیری زمان پایان دوره سخت اقتصادی را پیش بینی کرد

معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه شرایط امروز کشور پیچیده، چند وجهی و خطی بوده ، گفت: این دوره سخت تا پایان سال۹۷ به پایان می رسد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، اسحق جهانگیری در مجمع عمومی نمایندگان ادوار گفت: شرایط امروز کشور پیچیده، چند وجهی و خطی بوده و تلاش های وسبع داخلی و خارجی انجام می گیرد که مشکل ایجاد شود. بنابراین برای عبور از این مرحله ، نمی توان راهکارهای صرفا سیاسی داد و حتی نتیجه مسایل منطقه ای و بین المللی نیست. چون جمهوری اسلامی در این 40 سال موقعیت خاص منطقه ای را داشت.

وی ادامه داد: همه فکر می کردند قرار است اتفاق تلخی بیافتد و این باور در امریکایی ها و برخی مقامات شکل گرفته بود که کار تمام شده است.

این مقام مسئول افزود: آغوش دولت بر روی اقتصاددانان باز است. البته نظر اقتصاددانان در ارتباط با مدیریت شرایط با هم متفاوت است. تلاش زیادی برای به ثمر رسیدن برجام انجام دادیم و توافقی بود که می‌توانست یک راهکار بین المللی ارائه کند اما بازهم این شرایطی نیست که این وضعیت را برای ما رقم بزند.

جهانگیری ادامه داد: مسئله اصلی و مهم فعلی کشور، گرفتاری در فرسایش سرمایه‌های اجتماعی است که خسارت آن از سرمایه های مالی و پولی بیشتر است. وقتی سرمایه‌های اجتماعی تحلیل می‌رود از هیچ سیاستی پاسخ مناسب گرفته نمی‌شود.

وی تاکید کرد: مردم باید قبول کنند افق آینده روشن بوده و برای نسل جوان و نخبگان شرایط مناسب خواهد بود. آمریکایی هم وجه غالبی که در آنها شکل گرفته بود این بود که دو سه ماه دیگر کار تمام است اما این دوره سخت تا پایان سال97 به پایان می رسد به شرطی که همه با هم باشیم . اگر هرکسی نقش خود را ایفا کند این کار شدنی است.
خکاوه خصدرا 2
خط فقر در تهران به ٥میلیون تومان رسید. واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان:

?خط فقر برای کسی که در تهران است با فردی که در یک روستا است، متفاوت است. برای فردی که مسکن دارد با کسی که از مسکن بی‌بهره نیست، متفاوت است.

?بنابراین عددی که برای آن (پنج میلیون تومان) گفته می‌شود میانگین است و برای تهران مطرح شده است.

@seke_kargosha
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

۱۳۹۷/۷/۲۷

ماکرون از تصمیم اروپایی‌ها برای تعلیق سفرهای سیاسی به عربستان خبر داد

رئیس‌جمهور فرانسه گفت او به همراه سران آلمان، انگلیس و هلند تصمیم گرفته‌اند فعلا تا زمان روشن شدن وضعیت خاشقچی، سفرهای سیاسی به عربستان را تعلیق کنند.
ماکرون از تصمیم اروپایی‌ها برای تعلیق سفرهای سیاسی به عربستان خبر داد

۱۳۹۷/۷/۲۷

درخواست 40 قانونگذار آمریکایی از کاخ سفید برای تحریم شدید عربستان سعودی

بیش از ۴۰ نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور خواستند که عربستان را به دلیل ماجرای خاشقچی، شدیدا مورد تحریم قرار دهد.
[عکس: 13970727000116_Test_PhotoN.jpg]به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لوید داگت» عضو مجلس نمایندگان آمریکا دیروز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود نامه‌ای را که بیش از ۴۰ نماینده آن را امضا کردند، منتشر کرد.
در این نامه امضا شده تاکید شده که «دولت عربستان سعودی در ترور خاشقچی دست داشته است» و این کشور باید در چارچوب «قانون ماگنیتسکی» تحریم شود.
در متن این نامه آمد است، «شواهد زیادی بدست آمده است که نشان می‌دهد که حکومت عربستان سعودی مستقیما در قتل و ناپدید شدن جمال خاشقچی دست داشته است».
در ادامه این نامه خطاب به ترامپ آمده است، «ما از اظهارات اخیر شما(دونالد ترامپ) که طبق آن پول را مهمتر از عدالت و دیگر ارزشهای آمریکایی قلمداد کرده اید به شدت نگران هستیم». 
ترامپ اخیر گفته بود که به خاطر مساله خاشقچی روابطمان با عربستان را خراب نمیکنیم چرا که این کشور خیدار اسلحه و تجهیزات نظامی ما است و متحد ما در تقابل با ایران محسوب میشود.
به گزارش روسیاالیوم، اعضای مجلس نمایندگان از کنگره خواستند که تا ۱۲۰ روز دیگر و یا زودتر از آن، تصمیمات مناسبی را در این خصوص اتخاذ کند.
[عکس: 13970727000115_Test_NewPhotoFree.jpg]
 
امضا کنندگان این نامه می‌گویند، «ما خواستار اعمال تحریم‌های شدید علیه عربستان، در صورت مطابقت نتایج تحقیقات دولت آمریکا با گزارش‌های رسانه‌ای در خصوص مساله خاشقچی هستیم و همچنین از واشنگتن می‌خواهیم که درباره دخالت‌های آمریکا در جنگ یمن که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد بیشماری از غیرنظامیان از جمله زن و کودک بی‌دفاع یمنی شده است، توضیح دهد.»
لوید داگت در توضیح این نامه گفته که بعد از برداشتن گام اولیه آمریکا در تحریم عربستان و توقف عملیات نظامی آن در یمن، باید سفیر سعودی از واشنگتن اخراج شود و فروش سلاح به عربستان به حالت تعلیق در بیاید.
عربستان سعودی بزرگترین همپیمان آمریکا در خاورمیانه، این روزها با انتقادات گسترده‌ برخی از سیاستمداران آمریکایی به دلیل بحران خاشقچی و نقش آن در ناپدید شدن و ترور او مواجه است.
خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی است که از پارسال با اوج گرفتن اختلاف نظرش با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، به واشنگتن مهاجرت کرد. او  دو هفته پیش برای انجام برخی امور اداری به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول رفت و پس از آن دیگر دیده نشد.
دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دیشب در یک تجمع انتخاباتی در جمع خبرنگاران اعتراف کرد که احتمالا «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی کشته شده است.
او سپس در مورد اینکه اگر مشخص شود سعودی‌ها در قتل او دست داشته‌اند، با چه تبعاتی روبرو می‌شوند، گفت: «باید شدید باشد. منظورم این است که این چیز بسیار بسیار بدی است. باید ببینم که چه می‌شود.»
با این حال کشورهای غربی تاکنون حاضر نشده‌اند که رسما از تحریم عربستان سعودی در ارتباط با مساله خاشقچی صحبت کنند. اظهارات آنها بیشتر کلی و بدون مطرح کردن مصداق خاص است و مشخص نیست که چه اقداماتی قرار است در قبال عربستان بعد از تکمیل شدن روند تحقیقات انجام دهند.
خکاوه خصدرا 2
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴پس از جنایت علیه خاشقچی

سناتور آمریکائی: باید در همه ابعاد روابطمان با ریاض تجدیدنظر کنیم

[عکس: 2931528.jpg]
سناتور ایالت نیوجرسی آمریکا اعلام کرد: باید در همه ابعاد روابطمان با ریاض تجدیدنظر کنیم؛ آنچه که هم اکنون در یمن رخ می دهد، یک بحران انسانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «کوری بوکر» (Cory Booker) سناتور حزب دموکرات در مجلس سنای در جریان سخنانی در همایشی در دانشگاه «آلن» (Allen) ضمن انتقاد از سیاست‌ واشنگتن در قبال ناپدید شدن «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد عربستان اعلام کرد: باید در روابط خود با ریاض تجدیدنظر کنیم.

سناتور ایالت نیوجرسی در پاسخ به سوالی درباره «خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی گفت: به سیاست واشنگتن در قبال ریاض نقد دارم. مثلا آنچه که هم اکنون در یمن رخ می دهد، یک بحران انسانی است.

بوکر همچنین با تاکید بر ضرورت توقف فروش سلاح توسط آمریکا به عربستان سعودی، اظهار داشت: باید در تمامی ابعاد روابط خود با ریاض تجدیدنظر کنیم.
گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی، سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشده است.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج خاشقجی از کنسول‌گری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرده که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند.
کد خبر

نقل قول:تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۱ - ۲۷ مهر ۱۳۹۷


موگرینی: طرح کانال پرداخت مالی مستقیم با ایران طی هفته‌های آینده اجرایی می‌شود

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رژیم جدید برای حمایت از ایران در مقابل تحریم‌های ایران چه زمانی ایجاد خواهد شد، گفت: اعضای اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند که این سیستم را بکار گیرند. بنابراین آنها در خصوص ایجاد این [سیستم] به طور ملموس و عملی کار می‌کنند. من مطمئن هستم که آنها طی هفته‌های آتی به نحو موفقیت آمیزی به این کار ادامه خواهند داد.
خکاوه خصدرا 2
⭕️ سیدحسن نصرالله: ائتلاف حامی عربستان پس از قضیه خاشُقجی در حال فروپاشی است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس بنیادهای آموزش و پرورش اسلامی:

ناپدید شدن و قتل احتمالی جمال خاشُقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، به یک مسئله جهانی تبدیل شده است.

? در برخی کشورها حتی حرف از قطع رابطه با عربستان و تحریم این کشور به میان آمده
گاست. عربستان در ۱۰۰ سال اخیر با چنین بحرانی مواجه نبوده است.

? برخی رسانه‌های سعودی در ابتدای این ماجرا داستان‌های خنده‌داری را مطرح می‌کردند و قصد داشتند مسئله جمال خاشقجی را به گردن حزب‌الله و ایران بیندازند.

? ما مسئله جمال خاشقجی را مانند افراد عادی پیگیری خواهیم کرد و منتظر روشن شدن قضیه باقی خواهیم ماند.

? عربستان باید اجازه دهد که اوضاع در یمن به سمت آشتی ملی پیش برود، چراکه ائتلاف حامی آن به دلیل قضیه خاشُقجی در حال فروپاشی است.

? امروز وقت مناسبی است تا حکام سعودی یک گام انسانی و اخلاقی بزرگ بردارند و پایان جنگ یمن را به صورت یک‌طرفه اعلام کنند.

? ایران در طول سال‌های گذشته چه از نزدیک و چه از دور، هرگز در تشکیل دولت لبنان دخالت نکرده است.

? @YjcNewsChannel??
کالا4
خکاوه
رویترز: اوپک در افزایش تولید نفت ناکام ماند

?خبرگزاری رویترز روز جمعه گزارش داد که دفتر مرکزی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سندی داخلی از ناتوانی اعضای این نهاد و متحدانش در افزایش سطح تولید به میزان مورد انتظار خبر داده است. /ایران
✅ @Khabar_Fouri
کالا4
خکاوه
واکنش مجری الجزیره به بیانیه کاخ سفید درباره خاشقجی:
?تصور کنید، فقط تصور کنید ایران خاشقچی را وحشیانه داخل کنسولگری ایش می کشت، دو هفته انکارش می کرد و بعد اینقدر مضحک آن را گردن می گرفت. تصور کنید بیانیه آمریکا آن موقع چطور بود. بعد بیانیه (کاخ سفید) را بخوانید.
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: leon1980، 8 مهمان