امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 1.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانکها
#1
آقا این تاپیک بانکها رو لطفا حذف نکنید....


ارزش بانکهای ملت و تجارت در بازار داره 20 درصد زیر قیمت تعادلیشان معامله میشه.....
بانکها داراییهای بسیار با اهمیتی دارن....
ادامه دارد..
#2
وضعیت گروه بانکی با پیش بینی سال 96 شفاف تر میشه ممکنه زیان بیشتر اعلام کنند
#3
(04-02-2017, 11:09 AM)مهر آباد نوشته: وضعیت گروه بانکی با پیش بینی سال 96 شفاف تر میشه ممکنه زیان بیشتر اعلام کنند

یعنی باز هم باید تاوان آن همه پول هایی را که اختلاسیست ها از بانک ها خارج کرده و با خود برده اند، سهام دارها پرداخت کنند!؟
#4
سیف از ارائه فهرست جدید بدهکاران کلان بانکی به قوه‌قضائیه خبر داد

رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با فارس:
?تعداد بانک‌های زیان‌ده در کشور در حال افزایش است.
?زیا‌ن‌ده بودن بانک‌ها هشدار بزرگی برای سهامداران است.
?فهرست جدیدی از بدهکاران کلان بانکی به قوه‌قضائیه ارائه کرده‌ایم، قبلا نیز فهرستی شامل ۵۷۵ نفر ارائه شده بود.

?براساس آمار علاوه بر بانک‌های تجارت، ملت، صادرات،‌گردشگری، دی، سرمایه و ایران‌زمین، صورت‌های مالی ۹ ماهه ۹۵ بانک اقتصاد نوین با بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان زیان و صورت‌های مالی سه ماهه بانک پارسیان هم بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان زیان را ثبت کرده‌اند.
fna.ir/JNGL5M
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

#5
(04-02-2017, 11:47 AM)علی سلمانیان نوشته:
(04-02-2017, 11:09 AM)مهر آباد نوشته: وضعیت گروه بانکی با پیش بینی سال 96 شفاف تر میشه ممکنه زیان بیشتر اعلام کنند

یعنی باز هم باید تاوان آن همه پول هایی را که اختلاسیست ها از بانک ها خارج کرده و با خود برده اند، سهام دارها پرداخت کنند!؟

 تنها راه حل اینکه از گروه بانکی باید دوری کرد البته فعلا
#6
بانکها از بس نزول خوردن و به زور به جان مردم افنادن که باید تاخیر و دیر کرد بدین
همشون نابود شدن
وعده خدا در محو سود ربا حقه
#7
دوستان اگر پاسخ کامل سیف رو که در جواب طومار فعالین بازار ارسال کرده اینجا قرار بدید ممنون میشیم

ادامه رقابت عرضه عمده در نماد رفاه4
95/11/16 14:04
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ به دليل رقابت در دقايق پاياني جلسه معاملاتي در نماد رفاه4 تا قيمت 9,738 ريال، ادامه رقابت به فردا يکشنبه مورخ 17/11/1395 موكول گرديد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران
#8
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951116000364


خبرگزاری فارس - ارائه فهرستی جدید از بدهکاران کلان بانکی به قوه‌قضائیه/ تعیین تکلیف تعدادی از فهرست 575 نفره بدهکاران کلان بانکی/ زیا‌ن‌ده بودن بانک‌ها هشدار بزرگی برای سهامداران است
رئیس کل بانک مرکزی از ارائه فهرستی جدید درباره بدهکاران کلان بانکی به قوه قضائیه خبر داد.

(04-02-2017, 02:26 PM)مخبرالدوله نوشته: دوستان اگر پاسخ کامل سیف رو که در جواب طومار فعالین بازار ارسال کرده اینجا قرار بدید ممنون میشیم

ادامه رقابت عرضه عمده در نماد رفاه4
95/11/16 14:04
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ به دليل رقابت در دقايق پاياني جلسه معاملاتي در نماد رفاه4 تا قيمت 9,738 ريال، ادامه رقابت به فردا يکشنبه مورخ 17/11/1395 موكول گرديد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

#9
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در یک هزار و دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای پول و اعتبار که عصر سه‌شنبه 12 بهمن در محل این بانک برگزار شد گزارش مشروح بانک مرکزی درباره پروژه «بازطراحی نظام نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها» مطرح شد.
[عکس: IMG_3582.jpg]
شواهد نشان می‌دهد در دوره ده‌ساله اخیر ایران، گسترش بانکداری خصوصی با ارتقای نظارت کارآمد و متناسبی مواجه نبوده و این امر در بستری از تحولات اقتصادی این دوران، نظام بانکی ایران را با وضعیتی نابسامان مواجه كرده است.
بانک مرکزی از ابتدای دولت یازدهم، موضوع بازطراحی نظام نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها را در دستور کار قرار داد تا پروژه‌ای با محوریت معاونت نظارتی بانک مرکزی و همکاری نخبگان و متخصصان داخلی و با استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها تعریف شده و با مطالعه سیستم‌های نظارتی پیشرفته، مدل جدید و روزآمد نظارت بر بانک‌ها طراحی شود. پس از چند ماه مطالعات زمینه‌ای، در نهایت با تعریف طرح مشترکی بین بانک مرکزی و دانشگاه شهید بهشتی به‌عنوان مشاور، عملیات بازطراحی نظام نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها آغاز شد که اکنون نتیجه آن، تدوین مدل نوین نظارتی است.
این پروژه با تشکیل کمیته‌های هفت‌گانه حسابداری و مالی، حسابرسی، اقتصادی، حقوقی و فقهی، فناوری اطلاعات، طراحی مدل و تدوین گزارش‌ها کار خود را آغاز کرد. هم‌زمان کمیته راهبری پروژه نیز در بانک مرکزی تشکیل شد. در این پروژه تجربیات حدود 50 کشور دنیا در زمینه‌های مختلف بررسی و بهره‌برداری شد.
[عکس: IMG_3600.jpg]
با توجه به مأموریت تعریف‌شده در پروژه بازطراحی نظام نظارت مالی بانک مرکزی، ماحصل جمع‌بندی نتایج حاصل از مراحل آسیب‌شناسی وضعیت فعلی نظارت بر بانک‌ها، نظرسنجی از خبرگان و صاحب‌نظران حوزه بانکداری و همچنین مطالعات تطبیقی ساختاریافته برای درک ابعاد نظارت کلان مالی و بانکی، نهایتاً نظر کمیته تدوین مدل نظارتی بر استفاده از ایده ساختاری نظارت کسب‌وکار محور، برگرفته از جدیدترین مدل‌ نظارتی اتحادیه اروپا قرار گرفت. در این فرآیند توجه به چهار محور اساسی در شکل‌دهی پایه‌های مدل نظارتی جدید از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، این چهار محور از ارکان ریسک محوری، گروه‌محوری، کسب‌وکار محوری و اصلاح محوری تشکیل‌شده است. در طراحی نظری مدل جدید نظارتی، اصول 29گانه نظارت بانکی بال، مانند اغلب کشورهای جهان پایه و اساس طراحی مدل نظارتی قرارگرفته است و با توجه به حاکمیت چارچوب بانکداری بدون ربا، اصل تطبیق یافته «نظارت بر عملیات شرعی» به‌عنوان اصل سی‌ام در طراحی نظری مدل نظارتی بانکداری ایران برای پوشش مقتضیات شرعی صنعت بانکداری و تطبیق با قانون حاکم به مجموعه اصول بال برای اعمال در ایران، اضافه شد.
با استقرار این مدل، بانک‌ها در چهار طبقه بر اساس وضعیت ریسکی طبقه‌بندی شده و بر بانک‌های هر طبقه براساس استراتژی تعریف‌شده به شرح جدول زیر نظارت می شود:
[عکس: %D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87%20%D8%B7%...%D9%87.jpg]
رویکرد نظارتی به صورتی فراگیر از سطح نظارت پایه آغاز شده و در هر مرحله با افزایش دامنه و شدت نظارت به سطح بانک‌های ریسکی‌‌تر اعمال می‌شود. با توجه به رویکرد اصلاح محور، هدف مدل نظارتی بر سامان‌دهی بانک‌های با درجه ریسک بالاتر و انتقال آن‌ها به محدوده ریسکی پایین‌تر است.
این طبقه‌بندی مبنای فرآیند نظارت هوشمندانه بر بانک‌هاست که انتظار می‌رود کارایی و اثربخشی نظارت را به میزان قابل‌توجهی ارتقا دهد. بر اساس طبقه‌بندی انجام‌شده، فعالیت‌های نظارت بر بانک‌ها در سطح نقاط آسیب‌پذیر و حائز اهمیت بانک متمرکز می‌شود. به‌علاوه سنجه‌های‌ حیاتی در سیستم، تعریف و برچسب‌گذاری شده است. به‌نحوی‌که اگر هر یک از سنجه‌ها از مرز بحرانی تعیین‌شده عبور کند، فارغ از طبقه بانک، مشمول اقدامات نظارتی ویژه می‌شود.
در پایان جلسه، اعضای شورای پول و اعتبار ضمن قدردانی از تمام دست‌اندرکاران این پروژه ملی، بر استقرار این مدل و حمایت همه جانبه در بهره‌برداری و نیز اقدامات پشتیبان آن تأکید کردند.
#10
[Forwarded from بورس24 | Bourse24]
اظهارات جسورانه رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست امروز اتاق بازرگانی ایران:
?هيچكس حق ندارد به بهانه ايجاد ثبات در سيستم بانكي، سهامداران را مورد آسيب و ضرر قرار دهد.
?بانكي كه زيان انباشته دارد، بر اساس چه منطق اقتصادي، سود علي الحساب بيست و چند درصدي مي دهد؟
?سود بالاي بانكي در سه مرحله به اقتصاد آسيب زده است: اول اين كه رقيب سهام و بازار سرمايه شده،دوم اين كه سود شركت ها و بنگاه ها را كاهش داده و سوم اين كه براي بانك ها و اقتصاد خودشان ايجاد بحران كرده است.
?معاملات بانکداری باید فی نفسه سودآور باشد ، این که دولت بیاید و به جهت قانونی تسهیلات تکلیفی بر گردن بانک ها بگذارد و این ها دچار زیان شوند، شدنی و قابل دوام نیست.
?هم بانک مرکزی، هم سازمان بورس و هم دولت و هم مجلس باید بنشینند و به شکل جدی بررسی کنند تا اگر عملیات بانکی یا اعتباری بانک ها سودآور نیست حل شود.
?این که بانک ها بیایند و با نرخ های خیلی بالا سپرده جذب کنند و با نرخ پایین به برخی فرموده ها تسهیلات دهند و از طرفی یک زیان مشخص شناسایی کنند، راه بانکداری نیست.
?بانک ها نباید از جیب سهامدار به پرسنل بانک حقوق های بالا بپردازند.
?این که بانک ها زیان انباشته یا نرخ بازده کسب نشده دارند و در عین حال به سپرده گذار پول اضافه می دهند ، نه عقلی نه اصولی ، نه شرعی و نه عرفی است.
?سهام بانک ها متعلق به سهام عدالتی ها هم هست،بارها گفته ام و ابایی هم ندارم که هزار بار دیگر هم بگویم که هیچ کس نمی تواند بگوید من به سهامدار کاری ندارم ؛ اینجا دیگر نه با 10 میلیون سهامدار بلکه با 60 میلیون سهامدار مواجهیم و هیچ کس مجاز نیست از جیب سهامدار به عده ای سود علی الحساب بیست و چند درصدی بپردازد.
@bourse24ir


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 9 مهمان