امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنیای نفت
#1
⚠️ پایان عصر نفت!
@IRANSOCIOLOGY
عصر #نفت بسیار زودتر از آنچه که پیشتر تخمین زده می شد در حال پایان یافتن است. #توسعه استفاده از انرژی های نوین یکی از دلایل این امر است.
بهزاد احمدی نیا: چشم‌اندازها یکی پس از دیگری در حال انتشار هستند و هیچیک از مناظری که ترسیم می‌شود نشان‌دهنده ادامه عصر نفت نیستند. روزپنجشنبه (13بهمن 95) نتایج یک تحقیق مشترک از "ایمپریال کالج" لندن و مؤسسه "کربن ترکر" (ردیاب کربن) منتشر شد که برآورد می‌کند دوران نفت و ذغال سنگ و حکمرانی آنها در زندگی مردم جهان، بسیار زودتر از آنچه پیش‌بینی‌های قبلی گفته‌اند فراخواهد رسید. این تحقیقات زمانی بین سال‌های 2020 تا 2035 را برای جایگزین شدن کامل این سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های الکتریکی تجدیدپذیر برآورد کرده است.
نخستین نتایج تحقیق مشترک روی بازار نفت و ذغال‌سنگ، نشان دادند که به‌دنبال هشدارهای جدی درباره سطح کربن موجود در جو زمین، 10 درصد از بازار ذغال‌سنگ در آمریکا و اروپا از بین رفت که اگرچه مقدار اندکی به‌نظر می‌رسد اما در آمریکا دوران ذغال‌سنگ را به پایان رساند و در اروپا زیانی 100 میلیارد دلاری بین سال‌های 2008 تا 2013 به بار آورد. این رویداد موجب شد که شرکت های بزرگ مشغول خروج از این صنعت شده و دولت‌ها نیز استفاده از این سوخت فسیلی فراوان را کنار بگذارند. در پایان این تحقیق سال 2020 را برای عبور همیشگی از تمام ذغال‌سنگ‌های کره زمین پیشنهاد کرده که 3 سال دیگر است.
نفت و گاز هم وضعیتی مشابه را تجربه می‌کنند. براین‌اساس، آنچه با‌عنوان مبارزه برای سهم بازار و رقابت تولید در سال‌های منتهی به 2014 اتفاق افتاد، آغازگر دوران انقراض نفت و گاز در عرصه انرژی بود. از سال 2014 به‌بعد، روزانه 2 میلیون بشکه نفت اضافی در بازارهای جهانی ارائه می‌شد که خریداری نداشت و کشورهای مصرف‌کننده را حتی به تکاپو برای تصاحب آن وانمی‌داشت. در این مدت و همپای تلاش‌های کشورهایی مانند ایران در اوپک، تکنولوژی جهان نیز برای از میان برداشتن این 2 میلیون بشکه جلو رفته است.
نفت از جاده خارج می‌شود
صورت مسئله این است که حداکثر تا سال 2025، این دو میلیون بشکه در جهان با خودروهای الکتریکی شارژی یا خورشیدی جایگزین می‌شوند و دیگر نیازی به آن در جاده‌ها نخواهد بود.
ظاهرا شرکت‌های بزرگ نفتی و خصوصی جهان که برای هر سنت از دارایی‌شان برنامه‌ای دارند- مانند شل و اکسون - در پیش‌بینی‌های خود این موضوع را درنظر گرفته و برآورد کرده‌اند که تا 20 سال آینده 5 میلیون خودروی الکتریکی در جاده‌های جهان خواهد بود اما این نیز برآوردی اشتباه است. آنچه این شرکت‌ها درنظر نگرفته‌اند، سرعت پیشرفت تصاعدی تکنولوژی در حوزه خودروهای الکتریکی‌ست.
رویال داچ شل، 10 سال دیگر را به‌عنوان زمان رسیدن به نقطه اوج رسیدن درخواست نفت در جهان و آغاز سقوط تقاضا مطرح کرده در حالی که مؤسسه مالی "وودمکنزی" در برآوردش از آینده مدعی شده است تا 5 سال دیگر خودروهای الکتریکی 10 درصد از تقاضای بنزین در بازار را حذف می‌کنند. این درصد همان عدد طلایی‌ست که ذغال‌سنگ را به پایان عمر خود رساند.
تمامی برآوردها نشان می‌دهد که در سال 2040 (23 سال دیگر) حدود 16 میلیون بشکه از درخواست روزانه نفت کاسته خواهد شد و این کاهش در سال 2050 میلادی به 25 میلیون بشکه در روز می‌رسد؛ رقمی که کشورهای نفت‌خیز را ناگزیر به تلاش برای درآمد جایگزین خواهد کرد. بخش بزرگی از این تغییرات نیز به همت خودروهای الکتریکی اتفاق خواهد افتاد که تا امروز هم برآوردهای پیشرفت و همه‌گیری را پشت‌سر گذاشته‌اند. هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که تا سال 2020 تعداد خودروهای الکتریکی و هیبریدی با تعداد خودروهای بنزین‌سوز دنیا برابری کند.
این گزارش نشان می‌دهد براساس آمار موجود تا سال 2035، یک سوم از تمام حمل و نقل جهان با انرژی الکتریکی انجام می‌شود و تا سال 2040 میلادی حداقل 23 درصد از کل مصرف انرژی جهان از برق خورشیدی تأمین خواهد شد که با این ارقام ذغال‌سنگ در آن‌زمان بخشی از تاریخ است و گاز طبیعی هم سهمی یک درصدی از بازار انرژی برایش باقی می‌ماند.
پایان عصر نفت!
برای اثبات درستی این تحقیق، نباید به چشم‌اندازهای منتشر شده BP و اکسون مراجعه کرد بلکه باید مراقب رفتارهای اقتصادی آنها باشیم. شرکت شل در هفته گذشته خبر فروش 4/7 میلیارد دلار از دارایی‌های تولید نفت در دریای شمال را منتشر کرد و اکسون هم در گزارش مالی تازه خود، کمترین میزان درآمد از سال 1999 تا امروز را در یک دوره سه‌ماهه ثبت کرده است.برای کشورهای نفت‌خیزی که بنیان‌های صنعتی درستی ندارند، زمانی برای جبران نمانده اما بازیگرانی چون ایران که 40 سال قبل در آستانه رشد صنایع غیروابسته به نفت بودند، شاید هنوز فرصتی برای جبران وجود داشته باشد.
عصر ایران
?جامعه شناسی?
https://t.me/joinchat/AAAAADusPvcSOZ6y-bfzjA
.
.
https://goo.gl/yjrALZ
کالا4
خکاوه
#2
وزیر نفت عراق: ذخایر نفتی این کشور 10 میلیارد بشکه افزایش یافته است
تهران – ایرنا - «جبار اللعیبی» وزیر نفت عراق روز یکشنبه گفت:‌ ذخایر نفتی این کشور بالغ بر 153 میلیارد بشکه برآورد شده درحالی که براساس ارزیابی گذشته، این میزان حدود 143 میلیارد بشکه بوده است.

[عکس: 82436721-71426916.jpg]به گزارش خبرگزاری رویترز، عراق از سازمان صادرکنندگان نفت (اوپک) می خواهد که برآورد جدید را به ثبت برساند.
[url=http://www.bourex.ir/newreply.php?tid=489#][/url]
اللعیبی افزود:‌اکتشافات جدید در هفت میدان نفتی در مرکز و جنوب عراق، سبب شده است تا عراق 10 میلیارد بشکه افزایش ذخیره نفتی داشته باشد.
اکنون تولید نفت عراق 4.75 میلیون بشکه در روز است و با توجه به سیاست 10 آذرماه 95 (30 نوامبر) اوپک، این کشور باید میزان تولید خود را 210 هزار بشکه در روز کاهش دهد، این تصمیم بین کشورهای صادرکننده نفت و تولیدکنندگان عمده مانند روسیه اتخاذ شده است. 
وزیر نفت عراق روز شنبه 29 بهمن ماه نیز در بیانیه ای اعلام کرد که وزارت نفت مشتاق بازسازی شرکت نفتکش ها و توسعه عملیات آن با ایجاد و خرید ناوگان عظیمی از نفتکش ها است. 
بر اساس اعلام شرکت نفتکش های عراق، ناوگان یاد شده در جریان حمله به رهبری آمریکا برای بیرون راندن عراق از خاک کویت در سال 1991 به شدت آسیب دید.
عراق عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است و پس از عربستان دومین تولید کننده بزرگ این سازمان نفتی به شمار می رود.
کالا4
خکاوه
#3
? «سیتی» بانک آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که با بازگشت مجدد توازن میان عرضه و تقاضا، انتظار می‌رود که بهای نفت تا پایان سال جاری میلادی به ۷۰ دلار افزایش پیدا کند.


اخبار تکمیلی در آدرس ذیل ??

@boltann
کالا4
خکاوه
#4
? مدیر توتال: اوپک و روسیه باید توافق کاهش تولید را تمدید کنند


? ترجمه بلومبرگ ?


پویان مدیر توتال گفت: اگر آنها واقعا می خواهند تاثیری بر بازار بگذارند، یعنی میزان ذخایر نفتی را پایین بیاورند، چون میزان ذخایر بسیار بالاست باید توافق را پس از ماه می تمدید کنند. من متقاعد شده ام که آنها این کار را انجام خواهند داد.

مدیرعامل این شرکت بزرگ فرانسوی فعال در حوزه نفت و گاز اضافه کرد که وی قصد دارد نقطه سر به سر قیمت نفت را پایین بیاورد، زیرا وی کاملا قانع نشده که دوران سخت صنعت نفت به پایان رسیده است.

به گفته پویان، عواملی همچون افزایش تولید نفت شیل آمریکا و افزایش تولید نفت لیبی ممکن است همچنان تاثیراتی منفی بر قیمت ها بگذارد.

وی همچنین نسبت به افزای سیاست های اقتصادی حمایت گرایانه به ویژه در اقتصادهای توسعه یافته هشدار داد و گفت، این سیاست ها ممکن است منجر به بروز فاجعه شود. تجارت آزاد به کاهش فقر در اقتصادهای نوظهور کمک کرده است.

مدیرعامل توتال افزود: این روند که کشورهای جهان به این فکر بیافتند که بهتر است در داخل مرزهای خود حضور داشته باشند تا اینکه در یک دنیای آزاد، منجر به فاجعه خواهد شد. توتال طرفدار تجارت آزاد و تجارت عادلانه است.


‏https://telegram.me/joinchat/BkokTzzvS4NS2H5SkbZDAg
بلومبرگ فارسی✔️
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

#5
٢٤ میلیون بشکه میعانات گازی در ماه گذشته میلادی صادر شد
تهران- ایرنا- ایران در ماه ژانویه (دی- بهمن) ٢٤ میلیون بشکه میعانات گازی به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کرد.

[عکس: 82444057-71441362.jpg]به گزارش ایرنا، کشورهای آسیایی بزرگ ترین مشتری میعانات گازی ایران به شمار می روند که با تحویل یک محموله یک میلیون بشکه ای میعانات گازی به شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم (بی.پی) شرکت‌های اروپایی نیز در فهرست علاقه مندان به خرید میعانات گازی ایران قرار گیرند.
به گزارش شنبه وزارت نفت، میزان صادرات نفت و میعانات گازی ایران پس از لغو تحریم‌ها از یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز به بیش از ٢ میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه رسیده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز بتازگی در نشست خبری اعلام کرد: هنگام تحویل دولت در سال 13٩٢، تولید میعانات گازی روزانه ٣٢٥ هزار بشکه بود که اکنون به ٥٥٠ هزار بشکه رسیده است.
علی کاردر گفت: در سال 13٩٢، ٧٥ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب ذخیره داشتیم که با رفع تحریم ‌ها و صادرات آنها، ذخایر کنونی به ٢٥ میلیون بشکه رسیده است و پیش بینی می کنیم تا پایان فروردین ماه سال آینده ذخایر روی آب میعانات گازی صفر شود.
به گفته وی، با احتساب قیمت ٤٠ دلار برای هر بشکه میعانات گازی، فروش ٥٠ میلیون بشکه میعانات گازی، نزدیک ٢ میلیارد دلار برای کشور درآمدزایی کرد.
با تکمیل همه بخش های پارس جنوبی، تولید میعانات گازی ایران به یک میلیون بشکه در روز می رسد.
گاز طبیعی که از مخازن گازی برداشت می‌شود، حاوی حجم قابل ملاحظه ‌ای میعانات گازی است؛ ویژه زمانی که حجم برداشت گاز از مخزن زیاد باشد. 
میعانات گازی به جریان هیدروکربنی مایع گفته می‌شود که در ذخایر گاز طبیعی وجود دارد و به صورت رسوب و ته نشین در گاز استخراجی یافت می‌ شود.
به گزارش ایرنا بر اساس آخرین گزارش گمرک، از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه، 6 میلیارد و 571 میلیون دلار میعانات گازی صادر شد. 
کالا4
خکاوه
#6
لوک اویل روسیه نرخ هر بشکه نفت را 55 تا 65 دلار پیش بینی کرد

تهران- ایرنا- رئیس بخش خاورمیانه شرکت «لوک اویل» روسیه به پایگاه خبری «بلومبرگ» آمریکا گفت: با توجه به پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید، موجودی انبارها و همچنین تولید نفت شیل که مانع از رشد چشمگیر قیمت می شود، بهای طلای سیاه در دامنه 55 تا 65 دلار در هر بشکه تثبیت می شود.


[عکس: 82446427-71446113.jpg]به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «گاتی الجبوری» امروز (دوشنبه) به بلومبرگ گفت: توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای بازار نفت ثبات به همراه آورده است. 
وی افزود: افزایش تولید نفت شیل در آمریکا نمی گذارد قیمت نفت از مقدار مشخصی بالا رود و توافق کاهش تولید و اراده اوپک برای حفظ قیمت در یک سطح منطقی نیز مانع کاهش قیمت از یک سطح معین می شود.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال در ساعت 11:32 صبح امروز به وقت دوبی به بهای 56 دلار و 46 سنت معامله شد. 
به گفته الجبوری، لوک اویل که دومین تولیدکننده بزرگ نفت در روسیه است در قبال تعهد کاهش تولید عراق به اوپک، تولید خود در این کشور را کاهش نداده و همچنان نزدیک به 400 هزار بشکه در روز نفت تولید می کند. 
رئیس بخش خاورمیانه شرکت لوک اویل روسیه همچنین تایید کرد این شرکت سرگرم مذاکره با شرکت ملی نفت ایران در مورد میدان های آب تیمور و منصوری واقع در غرب این کشور است.
بلومبرگ نوشت: همزمان با باز شدن بخش نفت و گاز ایران به روی سرمایه گذاران خارجی برای تامین سرمایه و فناوری، شرکت لوک اویل روسیه نیز به دنبال فرصت رشد بیشتر در خاورمیانه است. 
این شرکت به تولید نفت از میدان های فراساحلی ابوظبی و تولید نفت سنگین در عمان و کویت علاقه مند است.
به گزارش ایرنا، اوپک در نشست رسمی دهم آذر در وین برای نخستین بار از سال 2008 با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند. 
ایران، الجزایر، آنگولا، اکوادور، گابن، عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات و ونزوئلا در اوپک عضوند. 
براساس این توافق، قرار است اوپک یک میلیون و ٢00 هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد. اجرای این توافق از آغاز سال 2017 میلادی (دوازدهم دی) آغاز شده است و 6 ماه ادامه دارد. 
ایران، نیجریه و لیبی از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنا شده اند. 
اوپک همچنین موفق شد بیستم آذرماه، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، سودان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد. این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش 600 هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند. 
اوپک و غیراوپک در نشست ماه مه (اردیبهشت-خرداد) در مورد تمدید این توافق ها تصمیم می گیرند. 

وزیر نفت: اندیشه های نادرست مانع اصلی توسعه است
تهران- ایرنا- وزیر نفت با بیان این که هیچ زمانی پول و منابع مالی مانع توسعه یک کشور نیست، اندیشه های نادرست را مانع توسعه یافتگی کشورها دانست.

[عکس: 82446416-71446071.jpg]به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «بیژن نامدار زنگنه» روز دوشنبه در مراسم امضای قراردادهای پژوهشی شرکت های اصلی وزارت نفت با دانشگاه ها و مرکزهای تحقیقاتی، در محل وزارت نفت گفت: اندشیه های درست و صحیح است که امر توسعه یک کشور را سرعت می دهد.
عضو هیات دولت یازدهم به قراردادهای 12 گانه امضا شده بین وزارت نفت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و گفت: امروز با 9 دانشگاه معتبر کشور قرارداد منعقد شد تا دستاوردهای آن در طول پنج سال آینده در خدمت صنایع پایین دستی نفت قرار گیرد.
زنگنه مبلغ این قرارداد ها را هفت هزار و 200 میلیارد ریال(720 میلیارد تومان ) اعلام کرد که قرار است در دو فاز اجرا شود.
وزیر نفت تاکید کرد، خروجی این قراردادها برای صنعت نفت دستاوردهایی است که اکنون به لایسنس (دانش فنی) معروف هستند و برای تولید به کار می روند. در واقع اینها فناوری تولید محصول های مورد نیاز ما در بخش های نفت، گاز و پتروشیمی است.
عضو هیات دولت یازدهم با بیان این که سال های سال به فرآیند تولید ماده الفین از گاز و تولید پروپلین نیاز داریم و علاوه برآن نفت را باید تصفیه و همچنین گاز ترش را شیرین کنیم ، ادامه داد: اصلی ترین فرآیندهای مورد نیاز در این 12 قرارداد دیده شده است.
زنگنه مهمترین دستاورد قراردادهای منعقد شده را استفاده از فناوری های روز دنیا عنوان کرد و افزود: دنبال اختراع نیستیم بلکه ساختار سازی صورت گرفته با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای انجام تحقیقاتی است که به تولید محصول های مناسب بازار کسب و کار منجر می شود.
به گفته وزیر نفت، تاکنون تحقیقات انجام شده در دانشگاه ها به محصول کاربردی در صنعت تبدیل نشده است، اما اجرای این قراردادها ساختار جدیدی در همکاری دانشگاه و صنعت ایجاد خواهد کرد.
زنگنه قراردادهای منعقده با دانشگاه ها را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست، چرا که یکی از مهمترین ارکان آن دانش بنیانی بودن است و همکاری صنعت نفت با دانشگاه ها تحقق دانش بنیان شدن صنعت است.
به گفته وی، این تغییر ساختار نه تنها در وزارت نفت بلکه در کل اقتصاد کشور اثرگذار خواهد بود و به ارتباط دانشگاه با صنعت برای تولید فناوری واقعی همراه با بهبود قیمت و کیفیت منجر خواهد شد.
وزیر نفت به استقبال خوب دانشگاه ها از طرح وزارت نفت اشاره کرد و آن را نشانه اهتمام دانشگاه و صنعت برای همکاری جدی ارزیابی کرد.
زنگنه تاکید کرد، در این طرح از دستاوردهایی که به مرور ایجاد می شود باید در تولید فناوری استفاده کرد و بدین ترتیب جمهوری اسلامی ایران نیز حرفی برای گفتن در تولید فناوری خواهد شد.
عضو هیات دولت یازدهم با بیان این که ما در صنایع شیمیایی با داشتن 70 سال سابقه از نظر فناوری حرفی برای گفتن نداریم، افزود: اجرایی شدن این قراردادها کمک خواهد کرد ایران در زمره کشورهای صاحب فناوری باشد.
به گزارش ایرنا، «محمد فرهادی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم امضای قراردادهای تحقیقاتی با وزارت نفت را در راستای بدست آوردن فناوری ها در حوزه صنایع پایین دستی نفت برشمرد.
وی افزود: این قراردادها با توجه به توان نیروی انسانی و تجربه ای که در دانشگاه وجود دارد، امضا شده است که منحصر به نفت نیست، بلکه الگویی برای توسعه آن در همه صنایع خواهد بود.
عضو هیات دولت یازدهم به انعقاد تفاهمنامه هایی که در چند روز گذشته بین وزارت علوم و وزارت دفاع منعقد شده است، اشاره کرد و افزود: علاوه بر آن تفاهمنامه های همکاری با وزارت صنعت،معدن و تجارت و وزارت نیرو هم منعقد شده که نشان از آغاز فصل جدیدی در تحقیقات کاربردی است.
به گزارش ایرنا، قراردادهای 12 گانه صبح امروز بین وزیر نفت و وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و رییسان دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و مدیران سه شرکت اصلی وزارت نفت منعقد شد.
این قراردادها در راستای دستیابی به دانش فنی کلیدی و بومی سازی فناوری های پایه و مهم در بخش پایین دستی صنعت نفت منعقد شده است.
کالا4
خکاوه
#7
✳️ #گزارش_های_اخیر_نمادهای_پالایشی

#شتران
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 9 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/09/30

سود هر سهم گزارش قبل: 180ریال
سود هر سهم گزارش جدید: 349 ریال
درصد تغییر: 94% تعدیل مثبت
پوشش 9 ماهه 81% مبلغ 281 ریال
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#شبندر
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 9 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/09/30

سود هر سهم گزارش قبل: 245 ریال
سود هر سهم گزارش جدید: 505 ریال
درصد تغییر: 106% تعدیل مثبت
پوشش 9 ماهه 81% مبلغ 408 ریال
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#شبریز
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 9 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/09/30

سود هر سهم گزارش قبل: 118 ریال
سود هر سهم گزارش جدید: 348 ریال
درصد تغییر: 195% تعدیل مثبت
پوشش 9 ماهه 82% مبلغ 286 ریال

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#شاوان
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 8 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/08/30

بدون تغییر نسبت به گزارش قبل
پوشش 8 ماهه 73% مبلغ 152 ریال.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#شراز
پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 9 ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/09/30

سود هر سهم گزارش قبل: 344 ریال
سود هر سهم گزارش جدید: 1,008 ریال
درصد تغییر: 193% تعدیل مثبت
پوشش 9 ماهه 63% مبلغ 634 ریال

??

تغییرات بنیادی چشمگیر گروه پالایشی را باید جدی گرفت.
تا اینجا مطابق پیشبینی عالیترین گزارش را #شراز ارائه کرده .
پیش بینی میشود که شپنا هم گزارش عالی ارائه دهد .

❤️ گروه #پالایشی قطعا یکی از گروه های پیشرو در سال 96 خواهد بود .
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

#8
صادرات نفت ایران دو برابر شد
کد خبر: ۳۰۸۲۲۱
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
#نفت
میزان صادرات ایران از سال گذشته تاکنون دو برابر شده و مشتریان جدیدی از اروپا هم به خریداران نفت ایران اضافه شده است.
به گزارش فارس به نقل از «وسلز‌ولیو» براساس آمارهای جدید، میزان تقاضای کشورهای خارجی برای نفت خام ایران از سال گذشته تاکنون دو برابر شده است.
براساس این گزارش، ایران بیشترین صادرات خود را به چین انجام داده و در سال 2016، 105 محموله کشتی به این کشور فروخته است.
هند 85 محموله کشتی از ایران خریداری کرده است و امارات متحده عربی 58 و کره جنوبی 39 کشتی از ایران خریداری کرده‌اند.
بر  اساس این گزارش، همواره مشتری‌های چین، هند و امارات متحده عربی برای ایران مشتریان باارزشی بوده‌اند.
از سوی دیگر، کشورهای ژاپن و کره جنوبی همواره طی پنج سال گذشته به عنوان مشتری ثابت ایرانی‌ها بوده‌اند
کالا4
خکاوه
#9
رشد تولید اتان


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
   
کالا4
خکاوه
#10
افزایش ۲۸ میلیون دلاری درآمد نفتی ایران
سرپرست مدیریت کل اوپک و روابط با مجامع انرژی با اشاره به اجرا شدن برجام و افزایش تولید ایران، گفت: ایران توانست صادرات خود را به بیش از دو میلیون بشکه در ژانویه برساند که با قیمت‌های فعلی نفت ۲۸ میلیون دلار به درآمدهای نفتی ایران اضافه شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرپرست مدیریت کل اوپک و روابط با مجامع انرژی با اشاره به اجرا شدن برجام و افزایش تولید ایران، گفت: ایران توانست صادرات خود را به بیش از دو میلیون بشکه در ژانویه برساند که با قیمت‌های فعلی نفت ۲۸ میلیون دلار به درآمدهای نفتی ایران اضافه شد.
 
به گزارش انتخاب، بهروز بیک‌علیزاده در همایش علمی پژوهشی برجام و اقتصاد مقاومتی با اشاره به قیمت نفت خام در سال‌های اخیر، اظهار کرد: قیمت نفت خام از اواسط سال ۲۰۱۴ از بالای ۱۱۰ دلار بشکه تنزل پیدا کرد و در اوایل سال ۲۰۱۶ به کمتر از ۴۰ دلار رسید. مهم‌ترین عامل افزایش قیمت در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ افزایش تولید بود.
 
وی ادامه داد: در زمان تحریم تولید نفت ایران با یک میلیون کاهش به روزانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه رسید، در حالی که تولید عراق از سه میلیون بشکه به سه میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه و تولید عربستان به بالای ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه رسیده بود. این وضعیت در سال ۲۰۱۵ همچنان ادامه داشت در حالی که تولید ما همچنان بین دو میلیون و ۷۰۰ تا دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه بود تولید عراق به بیش از چهار میلیون بشکه رسید و عربستان رکورد ۱۰ میلیون بشکه را شکست.
 
سرپرست مدیریت کل اوپک و روابط با مجامع انرژی در مورد دلایل عربستان برای افزایش تولید، توضیح داد: دلیل عربستان برای افزایش تولید این بود که می‌خواهند شیل‌ اویل را از بازار خارج کنند اما این دلیل واقعی نبود و طبق آمار در سال ۲۰۱۵ که قیمت نفت پایین بود تولید شیل ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یافت.
 
بیک‌علیزاده با بیان این‌که در زمان کاهش قیمت نفت فشار مالی روی دوش عربستان به شدت سنگینی می‌کرد، اظهار کرد: بدهی این کشور رو به افزایش بود و خرید نظامی بار مالی سنگینی برای عربستان داشت. با موفقیت برجام در ژانویه ۲۰۱۶، ایران تولید خود را ۶۰ هزار بشکه افزایش داد که در این زمان عربستان پیشنهاد فیریز نفتی را مطرح کرد که براساس آن ایران باید تولید خود را تا مرز دو میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه و عربستان تولید خود را تا ۱۰ میلیون بشکه نگه می‌داشت.
 
وی با تاکید بر این‌که استراتژی ایران افزایش تولید نفت بود، ادامه داد: ایران اعلام کرد می‌خواهد تولید خود را تا پایان سال تا یک میلیون بشکه افزایش دهد. در این راستا جلسه‌ای در دوحه برگزار شد و اعلام کردند اگر ایران می‌خواهد تولید خود را فریز کند در این جلسه شرکت کند در غیر این صورت دعوت خودمان را پس خواهیم گرفت. این جلسه برگزار نشد و ایران روی نظر خود پافشاری داشت و تولید خود را افزایش می‌داد. سفرهای متعددی در آن زمان انجام شد و پیشنهادهای مختلفی به ایران داده شد، اما ایران اعلام کرد تولید قبل از تحریم‌ها را می‌خواهیم.
 
سرپرست مدیریت کل اوپک و روابط با مجامع انرژی با اشاره به برگزاری اجلاس ۱۷۰ اوپک، گفت: اعضای اوپک در این اجلاس به این نتیجه رسیدند که تولید اوپک باید حداکثر ۳۳ میلیون بشکه باشد. ایران اعلام کرد که سه میلیون و ۹۷۵ هزار بشکه تولید خواهد کرد. در نهایت اجلاس ۱۷۱ اوپک برگزار شد و قرار شد کشورهای اوپک بخشی از تولید خود را کاهش دهند، اما ایران اجازه داشت تولید خود را ۹۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد. کشورهای غیراوپک هم توافق کردند تولید خود را ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند.
 
بیک‌علیزاده با بیان این‌که در حال حاضر ۸۵ درصد به تعهدات عمل شده، گفت: ما توانستیم صادرات خود را در ژانویه به بیش از دو میلیون بشکه در روز برسانیم که با افزایش قیمت‌ها روزی ۲۸ میلیون دلار به درآمد نفتی ایران اضافه شد.
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان