امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروه پتروشيمي سرمایه گذاری ايرانيان ( پترول )
#1
موضوع فعالیت : سرمايه گذاري
#2
گفتنی است با بهره برداری از فاز دوم پتروشیمی ایلام ظرفیت این غول پتروشیمی به این شکل خواهد بود :

[عکس: Olefin_Chart.jpg]

که به معنای فروش حدود 3000 میلیارد تومانی و سود سالیانه حدود 400 تا 500 میلیارد تومان (بعد از کسر هزینه های مالی) خواهد بود.

وي به نشست با پالايشگاه گاز ايلام و هدر رفت سرمايه‌ي ملي و فلر وسوخت شدن 75 درصد از توليد گاز در استان اشاره كرد و گفت: با بهره برداري از واحد سولفورزدايي شركت پتروشيمي ايلام ديگر شاهد سوخت شدن اين سرمايه عظيم ملي نخواهيم بود.

مديرعامل شركت پتروشيمي ايلام واحد SRU را اولويت هيات مديره ،مديرعامل و مجموعه‌ي پتروشيمي ايلام عنوان كرد و افزود:تمام تمركز خود را در جهت به ثمر رسيدن واحد سولفورزدايي بكار گرفته ايم تا در مقطع زمان بندي شده LPJ را از پالايشگاه گاز ايلام دريافت كنيم.

مهندش دانشي با بيان اينكه تمركز مالي شركت در موضوع خريد و پيش خريدها بر روي واحد سولفورزدايي است ابراز داشت:سفارشات خارجي با سرعت مناسبي انجام شده ولي سفارشات و تداركات داخلي با تاخيراتي مواجه است.

وي منابع مالي،وضعيت آب وهوايي و كمبود ماشين آلات و نيروي انساني ماهر را دليل تاخير در راه اندازي SRU عنوان كرد و گفت: اين واحد هم اكنون با 54 درصد پيشرفت فيزيكي از اول سال 96 با دو شيفت كاري شتاب و سرعت بيشتري خواهد گرفت.

مديرعامل شركت پتروشيمي ايلام در بخش ديگري از سخنان خود در حضور پيمانكاران پروژه ي الفين به بررسي مشكلات اين پروژه پرداخت و گفت: هم اكنون چند پيمانكار در پروژه‌ي الفين مشغول كار و تلاش هستند.

وي تزريق نيروي جديد به واحد الفين را موجب شتاب بيشتر پروژه عنوان كرد و افزود: اين پروژه با 82 درصد پيشرفت فيزيكي در پايان سال 96 به بهره برداري مي‌رسد.

مهندس دانشي افزود:خوشبختانه تمام سفارشات الفين انجام شده و در مرحله ورود به كشور و حمل و نصب در پروژه الفين هستند.

در ادامه ي اين نشست مهندس اشرف‌زاده مدير برنامه‌ريزي و توسعه هلدينگ خليج فارس در جمع مديران پتروشيمي ايلام ضمن تبريك ايام الله دهه مبارك فجر و تشكر از تلاش‌هاي صورت گرفته در پتروشيمي ايلام گفت: پروژه‌هاي SRU نسبت به 8 ماه گذشته كه در استان حضور داشتيم رشد مناسبي داشته است.

وي با بيان اينكه هلدينگ خليج فارس اكنون داراي 12 پروژه در مرحله ساخت وبهره برداري است افزود:اولويت هلدينگ خليج فارس پروژه‌هاي SRU و الفين پتروشيمي ايلام است.

مهندس رسول اشرف زاده به سوخت شدن ساليانه 200 هزار تن LPJ در پالايشگاه گاز ايلام اشاره كرد و گفت: پروژه‌ي SRU يك پروژه‌ي ملي است و منابع مالي براي اين پروژه به سرعت تامين مي‌شود.

http://www.ilampetro.com/DesktopMod...ID...lang=fa-IR

بهترین موقعیت خرید برای پتروله ، این قیمتها دیگه فرصت خرید نمیده

سود سال 97 این شرکت زیر 50 تومان نیست هرکس میخواد خود کشی کنه و سهم رو با پی بر ای 2 بفروشه ما خریداریم
#3
پترول این سری بره بالای 110 دیگه روند نزولی اش تمومه

پترول 3 سال پیش قیمتش 300 تومان بوده والان نزدیک 100 هست، یعنی قیمت تقریبا یک سوم شده. این شرکت یک شرکت توسعه ای است که پتانسیلهاش از سال 97 آزاد میشه ولی در طی سالهای گذشته هر چقدر پروژه ها پیشرفت داشتن، قیمت سهم ریخته والان به جایی رسیده که به نظر میرسد که برای سرمایه گذارانی که صبر و تحمل یکساله داشته باشند، میتونه بسیار اکازیون باشه.

تا پایان سال بعد فاز دوم ایلام راه اندازی میشه و این شرکت گاز فلر پالایشگاه ایلام را که در حال حاضر در حال سوختن است را با تخفیف 30 درصدی تحویل گرفته و به فرآورده های بسیار با ارزشی نظیر اتیلن، پلی اتیلن، پلی پروپیلن تبدیل میکند. براورد سودآوری ایلام بین 700 تا 1000 میلیارد تومان است که پترول سهم 60 درصدی درآن دارد.

پتروشیمی لردگان هم با ظرفیت یک میلیون تن اوره در حال ساخت است که تا کنون بیش از 2.2 هزار میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری شده و در صورت تکمیل طبق براورد خود شرکت حدود 200 میلیارد تومان سوداوری خواهد داشت.

پترول مالک 30 درصد پتروشیمی شیراز است که این شرکت هم با را ه اندازی طرحهای توسعه، سال بعد سوداوری مناسبی خواهد داشت و بین 300 تا 500 میلیارد تومان سود خواهد ساخت.

جم و زاگرس و کرمانشاه هم با رشد قیمت های جهانی وضعیت مطلوبی دارند.

پتروشیمی صدف عسلویه هم به زودی افتتاح میشود که این شرکت هم پتانسیل سودآوری 30 تا 50 میلیارد تومانی دارد.

پتروشیمی عظیم گچساران هم پیشرفت بیش از 35 درصدی دارد و احتمالا تا پایان سال 97 را ه اندازی میشود.

در مجموع وضعیت مناسب اجرای پروژه های پترول و افزایش سرعت ساخت انها پس از برجام و رفع تحریم ها، سوداوری این شرکت را در سالهای آینده دگرگون میکند.

انتظار دارم که تا پاین سال بعد پترول دوباره به قیمتهای بالای 200 تومان بازگردد.


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
   
#4
سود پترول با بهره برداری از پتروشیمی ایلام و شیراز و صدف و لردگان و گچساران به شکل زیر خواهد بود:

[عکس: qjk_پترول1.png]

پتروشیمی شیراز امسال به بهره برداری رسیده و سال بعد حدود 300 تا 400 میلیارد تومان سود داره ، 32 درصد پتروشیمی شیراز برای پترول هستش

پتروشیمی صدف عسلویه و ایلام هم سال بعد به بهره برداری میرسن 

چیدن میوه پترول بسیار بسیار نزدیکه

همانطور که ملاحظه میکنید پترول برای سال 97 توانایی سود 65 تومانی را دارد
#5
برآورد آخرین ان ای وی(NAV) گروه پتروشیمی ایرانیان(پترول): http://www.edbibroker.com/News/NewsDetai...962e9b943b
#6
چند سال پیش اگه پترول 25 تومن سود داشت عمده اش سود حاصل از فروش سرمایه گذاریهاش بود (سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 94 پترول 249 میلیارد از محل فروش سرمایه گذاری سود شناسایی کرد)
ضمنا خیلی از سرمایه گذاریهایی که سود نقدی داشتن مثل بخشی از پتروشیمی جم و بلوک 5 درصدی پردیس رو برای تامین مالی شرکتهای زیر مجموعه واگذار کرده
درسته الان به خاطر واگذاری شرکتهای زیر مجموعه سودده سود شرکت کاهش پیدا کرده ولی با بهره برداری از پتروشیمی ایلام و بقیه زیر مجموعه ها در سال آینده به سرعت این کاهش سود جبران میشه و در سال 97 حدود 50 تومان پترول میتونه سود اعلام کنه.(پتروشیمی ایلام با بهره برداری تا 1000 میلیارد تومان سالیانه سود خواهد داشت)

قطعا مطلع هستید امسال پروژه اوره و آمونیاک سوم پتروشیمی شیراز به بهره برداری رسید و تو 3 ماهه پایانی امسال به ظرفیت خودش میرسه
طبق گزارش پتروشیمی شیراز با به ظرفیت رسیدن این مجتمع در 3 ماهه چهارم سال 95 این شرکت 100 میلیارد تومان در سه ماهه پایانی 95 سود خواهد داشت و برای سال بعد مینیمم سود پتروشیمی شیراز 300 میلیارد تومان است که تا 500 میلیارد هم قابل تحقق است.
32 درصد پتروشیمی شیراز برای پترول است و با فرض بدبینانه همین 300 میلیارد حدود 90 میلیارد تومان تاثیر مثبت در سود سال بعد پترول دارد یعنی 45 ریال افزایش سود از محل به ظرفیت رسیدن و به سوددهی رسیدن پتروشیمی شیراز
با توجه به شرایط مثبت بقیه شرکتهای زیر مجموعه پترول مثل پتروشیمی جم و پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی کرمانشاه انتظار تعدیل مثبت حداقل 100 درصدی برای سال مالی جدید پترول دارم.
که البته با بهره برداری از پتروشیمی ایلام و بقیه شرکتها طی سنوات اتی به تعدیلات مثبت چند صد درصدی تبدیل میشود.
#7
نظر هیئت مدیره پترول در مورد راه اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام (واحد الفین)

[عکس: %D9%BE%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84-2-png.12626]
#8
    برآورد آخرین ان ای وی(NAV) صنعت پتروشیمی: http://www.edbibroker.com/News/NewsDetai...99b234e24f
#9
مدیرعامل شرکت شیمیایی صدف عسلویه :
نوعی پلیمر ساخت ایران در نیمه نخست ۹۶وارد بازار می شود/ صادرات به سه کشور
مدیرعامل شرکت پتروشیمی صدف عسلویه از ورود نخستین محصولات ESBR این شرکت در نیمه نخست سال آینده خبر داد که پس از تامین نیاز داخلی به کشورهای هند، چین و ترکیه به عنوان بازارهای هدف اصلی و سایر بازارها صادر خواهند شد.
تولیدات نوعی پلیمر ساخت ایران در نیمه نخست ۹۶ وارد بازار می شود/ صادرات به سه کشور «احمد جزایری» در جریان بازدید جمعی از خبرنگاران ایرنا از برخی شرکت های پتروشیمی عسلویه افزود: شرکت شیمیایی صدف با هدف تولید سالیانه ۱۳۶ هزار تن کائوچوی مصنوعی و با چشم انداز تامین خوراک برای بازار داخلی و خارجی تاسیس شد.
به گفته این مقام مسوول، طرح تولید ESBR (نوعی پلیمر که برای صنایع پایین دستی و پلیمر و صنایع پایین دستی تایر استفاده می شود) که طرحی استراتژیک است، در پتروشیمی صدف دنبال می شود.
صنایعی که از محصولات پتروشیمی و یا فراورده‌های پالایشگاهی به عنوان مواد اولیه استفاده می‌کنند، صنایع پایین‌دستی پتروشیمی شناخته می‌شوند. صنایع پایین‌دستی پتروشیمی را می‌توان به دو دسته شامل محصولات مصرفی نهایی، موادی که به دست مصرف‌کنندگان نهایی می‌رسد مانند تلفن، روکش اتومبیل و غیره و مواد حد واسط(در واقع مواد اولیه مورد نیاز به منظور تولید محصولات نهایی هستند که تولید آن‌ها در راستای تکمیل و بهبود زنجیره محصولات پتروشیمی و تولید محصولات نهایی از اولویت برخوردار است) تقسیم کرد.
جزایری خاطرنشان کرد: تایر جزو هفت طرح استراتژیک وزارت صنعت، معدن و تجارت است، بر این اساس فناوری مورد استفاده در شرکت شیمیایی صدف جدیدترین نوع فناوری مورد استفاده بوده و محصولات تولید شده مطابق استانداردهای کیفی و زیست محیطی بین الملل خواهد بود.
وی یادآوری کرد: پروژه ESBR نخستین طرح از این دست در خاورمیانه است و سازندگان جهانی این فناوری، به دلیل خاص بودن تجهیزات آن گاهی اوقات کنار از ورود به آن می کشند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی صدف عسلویه با اشاره به کلنگ زنی پروژه در مهرماه سال گذشته، ابراز امیدواری کرد در نیمه نخست سال ۹۶ تولیدات نهایی پروژه تولید شود.
وی اظهارکرد: نوع روغنی لاستیک ESBR به میزان ۷۸ هزار تن و نوع خشک لاستیک ESBR به میزان ۵۹ هزار تن، محصولات این شرکت را تشکیل خواهند داد که با مصرف سالیانه ۸۴ هزار تن بوتادین، ۲۶.۴ هزار تن استایرین و ۲۵.۲ هزار تن روغن آروماتیک و سایر افزودنی ها به عنوان خوراک، حاصل خواهند شد.
جزایری ادامه داد : محصولات شرکت با اولویت تامین بازار داخلی و سپس صادرات تولید می شوند و هند، چین و ترکیه بازارهای هدف مشخص آن هستند.
وی تصریح کرد: هیچ گونه سرمایه گذاری خارجی در این پروژه انجام نشده، اما برای بخشی از آن از تامین مالی فاینانس خارجی استفاده شده و میزان سرمایه گذاری آن ۱۰۲ میلیون و ۵۶ هزار یورو (پنج هزار میلیارد ریال) بوده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی صدف عسلویه گفت: کیفیت محصول به لایسنسور (صاحب فناوری) بستگی دارد که در این پروژه، شرکت «ورسالیس» (Versalis) ایتالیاست و همین مساله بر روی قیمت فروش نهایی تولیدات تاثیرگذار خواهد بود.
وی ادامه داد: رقیب اصلی ما در تولید ESBR هندوستان است که تحت همین لیسانس فعالیت می کند، اما در تلاش هستیم گوی سبقت را از رقیب برباییم.
مقام مسوول افزود: میزان درآمدزایی و سودآوری در این پروژه به شدت به قیمت نفت وابسته است و به نظر می رسد سال آینده شاهد حداکثر قیمت های فروش باشیم.
وی همچنین یکی دیگر از دلایل خاص بودن این پروژه را محدودیت های جا و مکان برشمرد که به همین علت، فشردگی پروژه در ارتفاع جبران شده و همه عملیات در ارتفاع ۲۳ متر و بالاتر در حال انجام است.
جزایری، مهمترین اثرات حاصل از اجرای طرح را استفاده از توانمندی های موجود در منطقه و کشور بویژه اشتغالزایی و ایجاد فرصت های شغلی، پاسخگویی به نیاز بازار و رقابت با سایر تولیدکنندگان جهانی و افزایش درامد ارزی کشور و خودکفایی برشمرد.
محصولات مجتمع شیمیایی صدف عسلویه، شامل انواع لاستیک استایرن-بوتادین (SBR) در گریدهای مختلف است که کاربردهای آن طبق آخرین آمارهای بین المللی در صنایع تایر، قطعات لاستیکی، تجهیزات مکانیکی و غیره استفاده می شود.
به گزارش ایرنا، پیشتر مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد، در نمایشگاه «K دوسلدورف آلمان» مذاکرات خوبی درباره صادرات بیشتر محصولات پتروشیمی ایران به اروپا انجام شد و ادامه داد: اکنون محصولات پتروشیمی به کشورهای اروپای غربی و شرقی مانند آلمان، انگلیس و مجارستان صادر می شود.
به گفته بساق زاده، میزان تولید محصولات پتروشیمی تا پایان مهرماه به ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید و بیش از ۲۱ مجتمع پتروشیمی در هفت ماه امسال با افزایش تولید نسبت به زمان مشابه همراه بودند.
ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی کشور نزدیک به ۶۳ میلیون تن در سال است که تا سال ۱۴۰۴ به ۱۳۰ میلیون تن افزایش می یابد.
بندرعسلویه در ۲۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر میزبان اجرای طرح های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، دارای ۲۷ پست اسکله با ظرفیت بیش از ۴۳ میلیون تن در سال است که همزمان کشتی هایی با تناژ بالا می توانند در اسکله این بندر پهلو بگیرند.
#10
استاندار چهارمحال و بختیاری: پتروشیمی لردگان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد--(پترول مالکیت بیش از 80 درصدی دارد)

شهرکرد- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پتروشیمی لردگان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی بعدازظهر پنجشنبه در بازدید از پتروشیمی لردگان با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: پتروشیمی لردگان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که تاکنون برای یک هزار و ۳۶۰ نفر اشتغال فراهم شده است.

وی گفت: از اردیبهشت ماه سال ۹۴ این پروژه شروع به کار کرده که ۱۴۰ نفر در حال استخدام در این پروژه هستند و همچنین سال ۱۳۹۷ شاهد افتتاح و راه اندازی پتروشیمی خواهیم بود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: پروژه های قابل افتتاح استان چهارمحال و بختیاری ۴۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: هفت میلیارد تومان پروژه در دهه فجر کلنگ زنی خواهند شد و برای ۲۳۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پروژه های این استان در زمینه های برق رسانی، آبرسانی، بهداشت و درمان و... آماده افتتاح هستند.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان