امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروه پتروشيمي سرمایه گذاری ايرانيان ( پترول )
بررسی پورتفوی بورسی پترول
پترول مالک 4.79 درصد از پتروشیمی جم میباشد ، این سهم از قیمت 800 تومان به حدود 1700 تومان رسیده است که ارزش آن در سبد بورسی پترول 775 میلیارد تومان یا سهمی قریب به 40 تومان میباشد.
برای سال 97 برآورد و تحلیل ها از سود حدود 4500 میلیارد تومانی جم حکایت دارد که با فرض تقسیم سود 4000 میلیارد تومان ، سهم پترول از این تقسیم سود 191 میلیارد تومان یا سهمی 95 ریال میشود.

پترول مالک 21.7 درصد از پتروشیمی کرمانشاه است ، ارزش سهم از حدود 250 تومان به حدود 600 تومان رسیده است که ارزش آن در سبد بورسی پترول 454 میلیارد تومان یا سهمی حدود 23 تومان میباشد.
برای سال 97 تحلیل و برآورد حاکی از سود حدود 400 میلیارد تومانی کرمانشاه است که با فرض تقسیم سود 90 درصدی ، سهم پترول از این تقسیم سود 78 میلیارد تومان یا سهمی 39 ریال برآورد میشود.
پترول خود مستقیما 2.21 درصد از پتروشیمی شیراز را در اختیار دارد (غیر مستقیم 34.4 درصد) که با فرض سود قابل تقسیم 1000 میلیارد تومانی شیراز در سال 97 پترول مستقیما 22 میلیارد و غیر مستقیم 344 میلیارد تومان سود بدست میاورد(سهمی 172 ریال )

بنابر این مشاهده میکنید پترول فقط ار محل این 3 شرکت امسال سهمی بیش از 30 تومان سود خواهد داشت.در حالی که عمده پورتفوی شرکت غیر بورسی است و با بهره برداری از دو طرح پتروشیمی ایلام و لردگان در ماههای آتی روند سودآوری پترول متحول خواهد شد.
***بسیار مهم ***
ابلاغیه شریعتمداری در خصوص تسویه وام های ارزی به ریال فکر میکنم بیشترین تاثیر رو روی پترول داشته باشه ، چرا که زیر مجموعه های پترول اکثرا وام ارزی دارن و این مصوبه تاثیر قابل توجهی روی آنها داره ، با این مصوبه من به سود بالای 2000 میلیارد تومان پتروشیمی ایلام برای سال بعد فکر میکنم ، پترول 58 درصد ایلام رو داره.
پتروشیمی شیراز هم با این مصوبه سال بعد قریب به 1800 میلیارد تومان سود خواهد داشت که پترول مستقیم و غیر مستقیم 34 درصد شیراز رو در اختیار داره 
پتروشیمی گچساران هم که پترول تلفیقی 73 درصدش رو داره با این مصوبه عملا سالانه 400 میلییون دلار یا حدود 3000 میلیارد تومان سود خواهد داشت.
من به سود بالای 150 تومان پترول برای سال بعد و سود بالای 250 تومان پترول تا 2 سال آینده فکر میکنم.

[عکس: h1ju_photo_2018-09-20_18-58-29.jpg]
پترول داره به 100 میلیون حجم معامله میرسه ، اینجاها حقوقی از سهم خارج بشه خیلی بهتره تا اینکه بخواد تو روند رو به بالا سهم رو خراب کنه . 
این سهم با بهره برداری از زیر مجموعه ها به راحتی به بالا ی700 تومان خواهد رسید.
طبق اطلاعات موثق پترول در مرحله اول یکضرب تا 250 خواهد رفت ، عرضه های امروز حقوقی هم در همین راستا است ، حقیقی های خاص که خریدن روی برنامه ریزی دقیق رو سهم سوار شدن.
دوستان به همه تحلیل هایی که گفته شد از جمله سود بین 2000 تا 2500 میلیارد تومانی پتروشیمی ایلام ، سود 600 تا 1000 میلیارد تومانی پتروشیمی لردگان ، سود بالای 1500 میلیارد تومانی پتروشیمی شیراز و ... =====>
====> سود 400 میلیون دلاری یا بالای 3000 میلیارد تومان پتروشیمی گچساران با بهره برداری در سال بعد را هم اضافه کنید به اعداد جالبی برای سود سال 98 و سال 99 پترول خواهید رسید ، قیمت سهم طی یکی دو سال آینده میتواند 4 رقمی شود.
معاملات امروز سهم نشون داد حرفهای بسیاری روزها ی اینده خواهد داشت ... قشنگ مسیر مشخص شد ...
تاپیکو فملی پترول .. اینها خریدنی هستن ...هر سه سهم دارای بنیاد و قیمت عالی ...
کشف انبار نگهداری حدود 100 تن مواد پتروشیمی در شورآباد (تهران)

دادستان تهران:

در شورآباد انباری که 100تن مواد پتروشیمی در آن نگهداری می‌شد را کشف کردیم که همان لوازمی بود که به قیمت مصوب دولتی خریداری و نگه داشته بودند تا به قیمت آزاد بفروشند./ایرنا

مملکت چقدر بی در و پیکر هست؟

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان