امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروه پتروشيمي سرمایه گذاری ايرانيان ( پترول )
خوب ظاهرا خریدار حقوقی سهم تمام کدهای شخصی رو در مثبت ۵ چهارشنبه اول وقت خرید و دیگه براش مهم نیست افت سهم ...!
طبق اخبار موثق طی چند هفته آینده شاهد بهره برداری از واحد SRU پتروشیمی ایلام خواهیم بود.پیش راه اندازی هم نزدیک است.

شلرد هم بزودی شاهد پیش راه اندازی خواهد بود.دلیل رشد قیمت شلرد در این چند روز هم همین است.
پتروشیمی ایلام با کسب 279 میلیارد تومان سود در عملکرد 6 ماهه خیلی فراتر از انتظار ظاهر شده در حالی که با کمتر از 40 درصد ظرفیت کار میکند و در حالی که هنوز واحد الفین شرکت به بهره برداری نرسیده است.

مطمئنا با بهره برداری از واحد شیرین سازی در ماه جاری و واحد الفین طی 2 ماه آینده شرکت در سال اول میتواند سود بالای 2000 میلیارد تومانی داشته باشد.
پترول نزدیک 60 درصد پتروشیمی ایلام را در اختیار دارد و با بهره برداری از الفین پتروشیمی ایلام نه تنها ایلام از خط لوله غرب بی نیاز میشود بلکه زنجیره ارزش مناسبی با تبدیل گاز فلر و گاز ترش پالایشگاه ایلام که با تخفیف 30 درصدی در اختیار شرکت قرار میکیرد ایجاد میشود که با فرض بدبینانه سود 600 دلاری در تبدیل گاز فلر به یک تن اتیلن انتظار سود حدود 350 میلیون دلاری از ایلام را دارم که با دلار 8 تومن میشود 2800 میلیارد تومان سود که این عدد با مفروضات بدبینانه محاسبه شده.
سال بعد پترول بیش از قیمتش میتواند از پتروشیمی ایلام ، پتروشیمی لردگان و پتروشیمی شیراز سود بگیرد حالا اگر سود پتروشیمی جم و کرمانشاه و ... را هم حساب کنیم سر به فلک میکشد.
بعد از بهره برداری از پتروشیمی ایلام و لردگان قیمت پترول زیر 350 نخواهد بود که این مهم تا آخر سال انجام میشود.
تلفن دفتر رئیس هیئت مدیره و عضو موظف هیئت مدیره پترول (مدیرعامل سابق) آقای مهندس خاموشی (مسئول دفتر خانم تفرشی)   88645422   88645424

تلفن مدیرعامل جدید پترول آقای مهندس اشرف زاده (مسئول دفتر خانم بهبودی) 88645429

تلفن امور سهام خانم معتمد 88645436   داخلی 125

قیمت سهم با توجه به شرایط زیر مجموعه ها باید بالای 300 تومن باشه ولی حقوقی های سهم با دستکاری در قیمت نمیزارن سهم به جایگاهش برسه زنگ بزنید و اعتراض کنید ، همین الان فقط پتروشیمی لردگانش ارزش بازارش با احتساب افزایش سرمایه 3 برابر شده ، پتروشیمی شیراز 3 برابر شده ، قیمت سهم پترول ولی با قیمت پارسال داره معامله میشه.
جالب اینکه با بررسی مشخص شد یک تعدیل مثبت سود از محل تسعیر ارز هم داره چرا که به زیر مجموعه هااز منابعش وام ارزی داده.
فرصت خرید
یکی از سهامی که اصلاح بسیار خوبی داشته و از منظر بنیادی در پرتفوی بورسی جم ، زاگرس ، کرمانشاه جهش خوبی کرده و شیراز به سوددهی رسیده ...!
در پرتفوی خارج از بورس مدبران سود خوبی ساخته ) عمدتا بابت واگذاری سهام ( بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان سود سالجاریست )
ان وی ای ۲۰۰ تومانی و ارزش دفتری ۱۳۰ تومانی که با در نظر گرفتن طرح های توسعه از جمله فاز دوم پتروشیمی ایلام با ۹۴ درصد پیشرفت و اوره لردگان با ۹۲ درصد پیشرفت و سولفات پتاسیم ارومیه با ۶۲ درصد پیشرفت و گچساران با ۵۴ درصد پیشرفت و همچنین صدف عسلویه با ۴۴ درصد در این قیمت ۱۳۰ تومان بسیار کم ریسک و سوپر اکازیون محسوب میشه ...!

گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان.......هزار باده ناخورده بر رگ تاك است
با توجه به جو موجود و شرایط حاضر بازار پترول در این قیمت با توجه به ناو سهم داره ارزون معامله میشه

یواشکی حواستون باشه
صف خرید سنگین

اینم یه سیگنال دیگه 10 درصد پایین تر


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان