امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 3.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرکت با meysam_sh_2020
شما که بالا دیروز گفتی سهم خریدی

خپارس
خاور
پتایر و .... 10 تا سهم

پس همش سرکاریه خخخ
دیروز نوشتم ۱۱:۳۰ ب بعد سبد روخلوت میکنم!
دیروژ گفتیم سبد فایده نداره (-:
دیروز گفتیم اخزا (-:

در کل از روحیات ادما مشخصه که سرکاریه یا نه (-: از روحیه مشخصه..و ما امروز وفردا بسیار خوشحالیم (-: خخخ

ما تا شنبه یک عدد سهم نمیخریم..فردا هم سیستم خاموشه (-:

شنبه حالا شاید...(-:

الکیه مگه بورس

تازه از اواسط شهریور ب بعد کار سخت تر میشه..

این یک ریزش کوچیکه تازه (-:

تازه از اواسط شهریور ب بعد کار سخت تر میشه..

این یک ریزش کوچیکه تازه (-:

این بازار متعلق ب قدیمیاست (-:

دیروز گفتیم باید بریزه که در برگشت اینبار سود کنیم!

و زین پس منفی ها بیشتره تا مثبت ها!

اینایی ک تازه کد گرفتن باید نصفشون خارج بشن ..(-: و بزارن برن...

یا اینکه از ضررهاشون تجربه کسب کنن (-:

و بزارن برن (-:
یا اینکه بمانند تا چند سال بعد سود کنن (-:

حرکت امروز کاملا هماهنگ شده از طرف قدیمیای بازار بود...

و این برای اینده ب کاری همه بهتره (-:

و یک ریزش کوچیکه (-:

که تا شنبه جمع و جور مبشه...

ولی از اواسط شهریور ب بعد به این راحتی جمع و جور نمیکنن (-:
بیشترین رکب رو کسی میخوره که فک میکنه توانایی بازار خونی داره
بر هر کسی که می نگرم در شکایت است     در حیرتم ، گردش گردون به کام کیست ؟
چاه کن هم ته چاهه(-:

با جملات بازی نکنید (-؛

وقتی بازار تو حالت برزخ قرار میگیره یعنی اغلب سهما تا 5% بالا میان سنگین عرضه میشن واز طرفی حقوقی اجازه اصلاح و جذاب شدن قیمت رو هم نمیده و مدام درجا میزنند.
بمرور یا باید خبر و محرک مثبتی بیاد که ازون رخوت و ضعف خارج شه صعود کنه
یا چند گام عقب برگرده و قیمت به سطح جذابی برسه که خود بازار سهمو ببلعه
که حالا مجموع عوامل مختلف از عقبگرد قیمت دلار تا شروع بکار سامانه نارمک و موضوعات مختلف در کنار عرضه صف نوری و هنگ کردن سامانه معاملات و همزمانی این اتفاقات بر ترس بازار و تشدید عرضه ها تاثیر گذاشته

الان فصل مجامع هستیم
در مجامع بعضی شرکتها سود حداکثری توزیع شده ، اما بعضی نیزسود پایینی تقسیم کردند و بخش اعظم سود رو به انباشته منتقل کردند تا در ماههای آتی ازین محل فزایش سرمایه بدن
طبعا برای حقوقیهایی که بدید سود نقدی به مجامع میرفتند این اقدام از جذابیت خرید قبل مجمع کاسته و فشار فروش قبل از مجمع رو دو چندان میکنه مثل اخبار مجمع دیروز فملی که از 70 تومان سود فقط 15 تومان سود نقدی توزیع کرد و 35 تومان برای افزایش سرمایه به حساب انباشته منتقل کرد.
. سال گذشته قانونی تصویب شد که اگر شرکتی بجای توزیع سود نقدی، این سود را به حساب انباشته ببره و افزایش سرمایه بده از محل افزایش سرمایه جدید، معافیت مالیاتی بهش تعلق میگرفت که مشوقی بود برای شرکتهای مختلف که بخشی از سود توزیع کنند و بخشی را منتقل کنند به سود انباشته و بعدا با افزایش سرمایه ازین محل از معافیت مالیاتیش استفاده کنند.

یا گروه سایپا
مدیران سایپا با اعتبار سنگین از طریق چند کارگزاری سعی کردند قیمت سهمو قبل از مجمع بالا بیارن که با کدهای زیرمجموعه های سایپا اینکار انجام دادند و از 135 تا 185 سهم بالا آوردند.
طبعا چون منابع مالی واسه حمایت از سهم ندارند و بصورت اعتباری خرید کرده بودند با تشدید عرضه ها در روزهای اخیر سهم روند اصلاحی به خود گرفته

وقتی چند تا سهم لیدر راهی صف فروش میشند و سیستم معاملاتی هم بخاطر نوری هنگ میکنه ترس
بر بازار غلبه پیدا میکنه خصوصا که چند وقتی هست در محدوده 250 هزار شاخص شاهد احتیاط معامله گران هستیم.

حالا همه واسه ما دارن تفسیر میکنن ..اینم تفسیر کاظم نادرعلی

اون زمان ک ما میگفتیم شاخص نباید ۲۵۰ هزار واحدو رد کنه کجا بودید (-:

وقتی میگیم نباید.. و نمیتونه یعنی نباید ونتونه (-:

شاخص ۲۳۰-۲۴۰ هزار هم زیادیشه (-:

مگر اینکه سود بانکی کم بشه بازم (-:
(16-07-2019, 09:12 PM)meysam_sh_2021 نوشته: چاه کن هم ته چاهه(-:

با جملات بازی نکنید (-؛

وقتی بازار  تو حالت برزخ قرار میگیره یعنی اغلب سهما تا 5% بالا میان سنگین عرضه میشن واز طرفی حقوقی اجازه اصلاح و جذاب شدن قیمت رو هم نمیده و مدام درجا میزنند.
بمرور یا باید خبر و محرک مثبتی بیاد که ازون رخوت و ضعف خارج شه صعود کنه
یا چند گام عقب برگرده و قیمت به سطح جذابی برسه که خود بازار سهمو ببلعه
که حالا مجموع عوامل مختلف از عقبگرد قیمت دلار تا شروع بکار سامانه نارمک و موضوعات مختلف در کنار عرضه صف نوری و هنگ کردن سامانه معاملات و همزمانی این اتفاقات بر ترس بازار و تشدید عرضه ها تاثیر گذاشته

الان فصل مجامع هستیم
در مجامع بعضی شرکتها سود حداکثری توزیع شده ، اما بعضی نیزسود پایینی تقسیم کردند و بخش اعظم سود رو به انباشته منتقل کردند تا در ماههای آتی ازین محل فزایش سرمایه بدن
طبعا برای حقوقیهایی که بدید سود نقدی به مجامع میرفتند این اقدام از جذابیت خرید قبل مجمع کاسته و فشار فروش قبل از مجمع رو دو چندان میکنه مثل اخبار مجمع دیروز فملی که از 70 تومان سود فقط 15 تومان سود نقدی توزیع کرد و 35 تومان برای افزایش سرمایه به حساب انباشته منتقل کرد.
. سال گذشته قانونی تصویب شد که اگر شرکتی بجای توزیع سود نقدی، این سود را به حساب انباشته ببره و افزایش سرمایه بده از محل افزایش سرمایه جدید، معافیت مالیاتی بهش تعلق میگرفت که مشوقی بود برای شرکتهای مختلف که بخشی از سود توزیع کنند و بخشی را منتقل کنند به سود انباشته و بعدا با افزایش سرمایه ازین محل از معافیت مالیاتیش استفاده کنند.

یا گروه سایپا
مدیران سایپا با اعتبار سنگین از طریق چند کارگزاری سعی کردند قیمت سهمو قبل از مجمع بالا بیارن که با کدهای زیرمجموعه های سایپا اینکار انجام دادند و از 135 تا 185 سهم بالا آوردند.
طبعا چون منابع مالی واسه حمایت از سهم ندارند و بصورت اعتباری خرید کرده بودند با تشدید عرضه ها در روزهای اخیر سهم روند اصلاحی به خود گرفته    

وقتی چند تا سهم لیدر راهی صف فروش میشند و سیستم معاملاتی هم بخاطر نوری هنگ میکنه ترس
بر بازار غلبه پیدا میکنه خصوصا که چند وقتی هست در محدوده 250 هزار شاخص شاهد احتیاط معامله گران هستیم.

حالا همه واسه ما دارن تفسیر میکنن ..اینم تفسیر کاظم نادرعلی

اون زمان ک ما میگفتیم شاخص نباید ۲۵۰ هزار واحدو رد کنه کجا بودید (-:

وقتی میگیم نباید.. و نمیتونه یعنی نباید ونتونه (-:

شاخص ۲۳۰-۲۴۰ هزار هم زیادیشه (-:

مگر اینکه سود بانکی کم بشه بازم (-:

شاخص سازی قلابی نتیجه اش میشه ریزش برای همه بازار

رشد شاخص قلابی فقط برای چند سهم محدود
وقتی وارد بازی میشی تازه بازنده هستی
البته خیلی هم نگران نباشید...تا بوده همین بوده....بازاذ بالا داره..پایینم داره..

اون طرف دلار و طلا هم پایین اومدن..

بیت کوین هم بعد زدن ۱۳۰۰۰ هزار الان اومده زیر ـ ۱۰۰۰۰ ..

پراید ۱۱۱ هم افت کرده (-؛

بعد هر بالایی...یک پایینی هست...

در جهت محکم کردن کف! روند صعودی(-:

ده  ساله که با این نوسانات زندگی کردم (-:

و چیز عادی ایه..
خیلی از سهما اخر سال ۵۰ درصد بالاتر از قیمت امروز خواهند بود (-:

البته سهام بنیادی

این بالا پایین شدن ها هم  همش توش پوله..

به شرطی به موقع ورود وخروج بزنیم..

در کل بازار بورس همینه..تمام جذابیتش به همیناست (-:

هیچ جاهم بورس و سهام نمیشه
تو این یک سال تو همین بهبحه..ما بازارای دیگه روهم تست کردیم...

هیچی مثل بورس نیست (-:

در کل بازار بورس همینه..تمام جذابیتش به همیناست (-:

هیچ جاهم بورس و سهام نمیشه
تو این یک سال تو همین بهبحه..ما بازارای دیگه روهم تست کردیم...

هیچی مثل بورس  بی درد سر نیست (-:

فقط باید بدانیدچیوکی بخرید و بفروشید..

و البته صبور هم باشید...

بارها گفتیم تو بورس ما کارمون بایداین باشه. از هر نقطه ای ک هستم هدف رو بزاریم دوبل کردن پول (-؛

من خودم مطمئنم ک تا یک سال اینده پولم دوبله ..

فقط نبایدخیلی ب عقب برگردیم از نقطه فعلی..یعنی حفظ سرمایه اولیته همیشه...
[عکس: 3x9s_akh703.png]

اخزا  703 >>  453 روز تا سر رسید.

قیمت امروز رو بزنیم 776000 ریال ...

خالص بازدهیش تا 453 روز دیگه میشه >>  1/000/000-776000=224/000  ریال تا 453 روز دیگه ...یا 28.8 درصد

88 روز دیگه بگذره سررسیدش میاد زیر >> زیر یک سال !

88 روز اول رو بگیم کلا 8.8 درصد بده (-:  یعنی روزی   0.0545 درصد.

که برای هر یک واحدش میشه>> روزی 42 تومن >> روکش!

===

بعد از 88 روز قطعا و قطعا باید در 365 روز ایندش 24 درصد بده ...

یعنی ماهی دو درصد!

یعنی روزی 0.0657 درصد ...  یعنی برای هر یک واحد روزی 51 تومن ...

یعنی هر روز که بگذره 51 تومن میره روش  (-:   یا بهته بگیم هر ده روز 500 تومن.........

برای من که میخوام 4-5 ماهی استراحت کنم ( و سهام رو شخم بزنم که سهم بهترو پیدا کنم تو این چند ماه )  جذابه  (-:   Big Grin  

همین دقتی که اینجا انجام دادیم رو سهام هم انجام میدیم...یعنی میدونیم فلان سهم  بنیادی تا چند روز دیگه باید به چه قیمتی برسه>> منتها بعضی وقتا باید  بعضی اطلاعات به مرور زمان تکمیل بشه! یعنی گزارشات ماهانه بیشتری بیاد تا مطمئن بشیم!

پ ن : ما همیشه باید روندمون صعودی باشه>> شده ماهی 2 درصد بریم بالا! Big Grin

من الان تشخیصم اینه برج 8-9-10  هم پولمو از اخزا در بیارم! بازم میتونم سهمی بخرم که بعدش پولو دوبل کنه لذا  60 درصد سرمایمو خوابوندم تو اخزا 703 Cool

اراده هم کنیم نقد میشه Wink  هر وقت سهم خوب با بازدهی بالای 70-80  درصد پیدا کردم ...تبدیل میکنم... Cool  البته الان هم سهم با این بازدهی ها زیاده ..منتها از نظر زمانی میشه بعدا  هم ورود کرد! 

زمان باید ارزش داشته باشه .......... Cool  اون طرف دلار هم مدتیه ریزشی شده! تا وقتی که دوباره 13 رو رد نکنه میشه پول تو بانک یا اخزا بمونه!

قزوین به نظر این بار میخواد تا 1400 بره!

من نتجه عملکردم از سال 91 تا 98 و همین جایی که هستیم این بوده که سرمایم رو تو بورس 104 برابر کردم ...

یعنی در عرض 7 سال .......میشه پولو 100 برابر کرد

شاید بعضی ها در عرض 1-2-3 سال هم با رانت این کارو کنن...........

ولی با تحلیل هم میشه هر 7-8 سال پولو 100 برابر کرد!
4-3 سال اول 10 برابر !

4-3 سال دوم هم 10 برابر ...

که جمعا در 7-8 سال میشه 100 برابر (-:

در کل در بلند مدت در بورس میشه 10 برابر تورم و طلا و دلار حرکت کرد!

و 10 برابر از تورم جلو زد!

برا همین هیچی بورس نمیشه....
Tongue 
Tongue گرجی
#فوری
جهش ۲۲ دلاری قیمت جهانی طلا در پی انهدام یک پهپاد ایرانی توسط ناو آمریکایی در تنگه هرمز #اقتصادی
پیرو مطلب قبلی
بر اساس مفروضات( دلار 10 هزار تومان و نفت 50 دلاری)
هلدینگ خلیج فارس: سود سال مالی 98/03/31
حدود 87 تومان و برای سال مالی پیشرو(99/03/31) میتونه 105 تومان سود و تلفیقی 165 تومان سود محقق کنه
سطح ساپورت و حمایت محدوده 525 و مقاومت مهم پیشرو محدوده 670-700 تومان
ان.ای.وی 860 تومان و نسبت ان.ای.وی به قیمت برابر 67%
هر چه قیمت به سطح ساپورت نزدیکتر باشه ریسک خرید کمتر میشه

مابقی نیز به همین منوال
مثلا با مفروضات فوق
پارسان بطرف 410 تومان ارزنده است
یا وغدیر با همین مفروضات دلار و نفت ، در 210 تومان ارزنده است.

حالا اگر قیمتهای کنونی را با سطح ساپورت مقایسه کنیداغلب در حد 10% فاصله دارند و اگر با سطح رزیستانس و مقاومتی هم مقایسه کنید باز در حدود 10-12 درصد فاصله هست.
همین سهمای شاخص ساز و دلاری رو در شاخص هم نگاه کنیم میبینیم که
شاخص 250 هزاری اگر بخواد 10% بریزه محدوده 230 هزار با رشد تقاضا مواجه میشه
و برعکس بخواد بره 270 هزار کلی فروشنده پیدا میشه
پس ریزش و...نداریم بلکه تو حالت رکودی و اصلاحی هستیم که بازار بهش نیاز داره تا با اصلاح قیمت و اصلاح زمانی انرژی بگیره

کاظم نادرعلی

ب نظر من شاخص سمت کفش بیادبهتره تا سمت سقفش بره (-:

و برای اینده بازار بهتره

از برج ۹ ب بعد دوباره صعودی بشه بهتره

الان صعود شاخص هیچ فایده ای نداره از نظر زمانی

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان