امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***خرید در نقطه امن + نوسانگیری***
تپمپی یکم به جابجایی سهامدارن و خارج شدن نوسانگیرها نیاز داشت. بعد از کمی دست به دست شدن روند صعودی خودش رو ادامه میده
فردا اول وقت در منفی احتمالی بهترین فرصت خریده
(21-09-2018, 07:27 PM)Comprehension_of_markets نوشته:
(12-06-2018, 09:54 AM)Comprehension of Markets نوشته: با سلام خدمت دوستان بورکسی عزیز
بعد از چند سال دوری از بورس تقریبا دو سه ماهی میشه که دوباره در بورس فعال شدم. در شرایط حاضر ریال دوباره خیلی بی ارزش شده و تنها جایی که رشد نکرده بورسه.به نظرم سال 97 سال خوبی برای سود کردنه.

تاریخ پست بالا 22 خرداد بوده. همونطور که در نمودار شاخص در زیر میبینید بورس تا قبل از این تاریخ مدتهای طولانی بود که در جا میزد و گرفتار رکود بود و خیلی از سهامدارها ناامید بودن از بورس و رشد سهامشون. دقیقا از فردای این پست رشد جهشی شاخص بورس شروع شد و از 96 هزار به حوالی 160 هزار فعلی رسیده.باید اعتراف کنم با توجه به چشم انداز جمهوری اسلامی  رشد بعضی سهام دور از انتظار خود من بوده و بورس بیش از اون چیزی که فکر میکردم به سهامدارن سود رسونده Smilehttp://www.bourex.ir/attachment.php?aid=212

از نظر من یکی دو ماه پایانی فصل بهار بهترین فرصت خرید بود و این هفته بهترین فرصت برای خروج از بازار. همیشه استثنائات و تک سهم ها وجود دارند برای کسب سود ولی دیگه کلیت بازار فرصت خرید نیست. رشد دلار و ارزش جایگزینی تا یکجایی میتونن سهام را بالا بکشن ولی طرف دوم قضیه بحث تحریم هاست و کاهش فروش صادراتی ها و چشم انداز سیاسی منفی. آینده بازار به میزان عملی شدن تحریم های امریکا هم بستگی داره.
در مورد گزارشات در کوتاه مدت طبیعتا بخاطر افزایش نرخ ها مثبت هستن ولی در بلند مدت بخاطر رکود حاصل از افزایش قیمت و کاهش فروش و صادرات و...چشم انداز مناسبی براشون وجود نداره و گزارشات مثبت هم با افزایش دو سه برابری حتی پنج شش برابری قیمت در برخی سهم ها پیش خور شده.
اگر بازار این روزها را فرصت فروش نمیدونید حداقل فرصت خرید هم ندونیدSmileواگرایی بزرگ در نمودارها رو جدی بگیرید!
درود بازار فعلا با حمایت بزرگان در مدار مثبت هست .قطعا جذابیت خیلی از سهم ها کم شده و در ادامه ممکن هست دولت وسوسه بشه و بیاد سود شرکتها را بگیره
(20-10-2018, 11:59 AM)Comprehension of Markets نوشته: از نظر من یکی دو ماه پایانی فصل بهار بهترین فرصت خرید بود و این هفته بهترین فرصت برای خروج از بازار. همیشه استثنائات و تک سهم ها وجود دارند برای کسب سود ولی دیگه کلیت بازار فرصت خرید نیست. رشد دلار و ارزش جایگزینی تا یکجایی میتونن سهام را بالا بکشن ولی طرف دوم قضیه بحث تحریم هاست و کاهش فروش صادراتی ها و چشم انداز سیاسی منفی. آینده بازار به میزان عملی شدن تحریم های امریکا هم بستگی داره.
در مورد گزارشات در کوتاه مدت طبیعتا بخاطر افزایش نرخ ها مثبت هستن ولی در بلند مدت بخاطر رکود حاصل از افزایش قیمت و کاهش فروش و صادرات و...چشم انداز مناسبی براشون وجود نداره و گزارشات مثبت هم با افزایش دو سه برابری حتی پنج شش برابری قیمت در برخی سهم ها پیش خور شده.
اگر بازار این روزها را فرصت فروش نمیدونید حداقل فرصت خرید هم ندونیدSmileواگرایی بزرگ در نمودارها رو جدی بگیرید!
همچنان کلیت بازار فرصت خرید نیست و داشتن اوراق مشارکت و گرفتن سود ناچیز ارجحه به ورود به این بازار.همونطور که یکی از دوستان هم در پست قبلی گفتن خیلی از قیمتها جذابیتی برای ورود ندارن. با خبر عرضه پتروشیمی نوری مطمئنا نزول بازار ادامه دار خواهد بود.
مواظب باشید با طمع نوسان چند درصدی در تله ضرر چند ده درصدی این بازار گرفتار نشید

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان